פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
general4
 

רשות החדשנות משיקה מסלול ייעודי לסטרטאפים שהוקמו על-ידי נשים. נעמי קריגר כרמי, מנהלת הזירה החברתית ציבורית ברשות החדשנות: "החדשנות הישראלית מפספסת פוטנציאל אדיר שיש ביזמיות. מנתונים, מחקרים ושיחות עם השטח למדנו שיש הרבה נשים שרוצות להוביל מיזמים טכנולוגיים אך נתקלות באתגרים נוספים על אלו של כל יזם מתחיל. התכנית הזו תעזור להם להגיע לאבן דרך של פיתוח מוצר וחברה, ובתקווה תעמיד עוד סיפורי הצלחה ודמויות לחיקוי לנשים רבות שיבואו אחריהן".

במסגרת המסלול שאושר, המימון למיזמים בבעלות נשים יזמות (לפחות 33% בעלות ותפקיד טכנולוגי ניהולי בחברה) יעמוד על 75% למענק מו"פ בשנה ראשונה ו-70% בשנה השנייה תקרת התקציב תהיה עד 2.5 מיליון שקל בשנה הראשונה ו-4.5 מיליון שקל בשנה השנייה. במסגרת המסלול תעניק רשות החדשנות גם חשיפה והדרכה ייעודית על כלל מסלולי רשות החדשנות לנשים תוך מאמץ ממוקד להביאן למיצוי כלי התמיכה העומדים לרשותן. מסלול התמיכה הייעודי ביזמות נשים הוא כלי למיצוי פוטנציאל החדשנות הטכנולוגית בכל חלקי החברה הישראלית.

מחקרים מצביעים על כך כי מיזמים טכנולוגים בהובלת נשים בישראל מהווים רק 8% מכלל היזמות הטכנולוגית, בדומה למצב בעולם. אחוז המיזמים של נשים שהוגשו לרשות החדשנות בשנים 2017-2018 עומד על כ 10% מכלל הבקשות במסלול חברות מתחילות.

מועצת רשות החדשנות אישרה מסלול ייעודי לתמיכה מוגדלת במיזמים של נשים בשלב ההזנק. החלטת המועצה הינה צעד משמעותי לצמצום אי השוויון המגדרי והגדלת מספר הנשים - היזמות באקוסיסטם של היזמות, זאת לאור מחקרים המצביעים כי מיזמים טכנולוגיים בהובלת נשים בישראל מהווים רק 8% מכלל היזמות הטכנולוגית, בדומה לעולם. מטרת הרשות במסלול הייעודי הינה להכפיל את מספר היזמות הנתמכות על ידי הרשות תוך שנתיים.

מטרת המסלול היא לענות על תת הייצוג של נשים באקוסיסטם של היזמות ולסייע להן מול האתגרים המרכזיים העומדים בפני נשים יזמות, גיוס כספים ממשקיעים ו- networking. התכנית, המיועדת לחברות מתחילות ופועלת במסגרת מסלול חברות מתחילות בזירת הזנק, מציעה מסלול הטבות ייחודי המצטרף למסלולים קיימים ברשות החדשנות לתמיכה באוכלוסיות בתת ייצוג באקוסיסטם של היזמות, מסלול לתמיכה ביזמות חרדים ומיעוטים.

התמיכה בנשים בכלל ובנשים יזמות בפרט הינה חיונית על מנת לצמצם את הפערים בין נשים וגברים ,מנוף לשילוב נשים בתעשיית החדשנות והגדלת תרומתן לצמיחת המשק בכלל ובפרט לתעשיית ההיי טק. מטרת המסלול כי הגדלת מספר המיזמים בהובלת נשים , חיזוק והצלחה של המיזמים והגברת היכולת של רשות החדשנות במיצוי פוטנציאל החדשנות מכל חלקי החברה הישראלית לטובת צמיחה כלכלית מכלילה ובת קיימא. המסלול מאפשר לחברות אלו לקדם מיזמים טכנולוגים חדשניים ולגייס השקעות מהשוק הפרטי.
עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
Eye-Net השלימה בהצלחה פתרון מבוסס סלולרי למניעת תאונות
החברה תשלים תצורה המאפשרת מסחור ושימוש על ידי מיליוני משתמשים עד סוף 2020.
קרא עוד
שבבים
מרכז מצוינות סיני-ישראלי להדפסת ננו חומרים יוקם בבר אילן
האקדמיה הלאומית הסינית למדעים תקים ביחד עם אוניברסיטת בר אילן מרכז מצוינות הכולל מעבדת מחקר להדפסת חומרים...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות