פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
Hagai Zyss Autotalks CEO
 חגי זיס, מנכ"ל אוטוטוקס

 

 

ענקית הסמיקונדקטורים הטייוואנית מדיהטק משתפת פעולה עם חברת אוטוטוקס (Autotalks) הישראלי’, ספקית פתרונות תקשורת V2X (Vehicle-to-Everything), במטרה לשלב בין יכולות V2X לבין יכולות טלמטיקה בכלי רכב. כחלק משיתוף הפעולה, שתי החברות השלימו תכנון ייחוס (reference design) משותף עבור יחידת בקרת טלמטיקה (Telematics Control Unit – TCU) המשולבת עם מערך שבבי V2X גלובלי. תכנון הייחוס מבוסס על שבב ה-V2X הגלובלי של אוטוטוקס ועל מערך שבבי המודם הסלולרי החדש של MediaTek, המותאם לענף הרכב ומאפשר ארכיטקטורת TCU גלובלית מאובטחת, חזקה ומשתלמת.

התכנון המשותף יכול לשמש כנקודת ייחוס שתסייע יצרני רכבים וספקי tier-1 בענף הרכב בכדי להתקין יחידת טלמטיקה גמישה ומאובטחת המשולבת עם פתרון V2X גלובלי ומבודד פיזית. זאת, בכדי להבטיח חציצה בין פונקציות הבטיחות של ה-V2X לפונקציות הטלמטיקה המגולמות בתקשורת V2N (Vehicle to Network).

הפתרון של אוטוטוקס ו-MediaTek הוא רב-צדדי, גלובלי ומציע פלטפורמה אחידה התומכת הן ב-DSRC והן בתקשורת C-V2X/LTE-V2X. הפרדת יחידת הטלמטיקה מהתקן הגישה לרשת הסלולרית (NAD – Network Access Device) יוצרת גמישות ומניבה תועלות בתחום הבטיחות ואבטחת הסייבר: מתקפה על ה-NAD אינה מתפשטת ל-V2X והבידוד הפיזי מסייע לפשט את תהליך קבלת ההסמכה עבור הפתרון.

מערך שבבי המודם הסלולרי של MediaTek, המותאם לענף הרכב, תומך בטמפרטורת הפעולה הנדרשת על ידי תעשיית הרכב, ומבטיחה פעולה אמינה של קריאות חירום אוטומטיות לרכב (eCall) אפילו בתנאים סביבתיים קיצוניים. השבב מספק הגנה על נתונים, קישוריות טובה מסוגה (best-in-class) עבור יישומי טלמטיקה ותכנון בעל אינטגרציה הדוקה במטרה להקטין את מורכבות המערכת, עלויות התכנון והשטח.

"אוטוטוקס שמחה לשלב כוחות עם MediaTek בכדי לתכנן את הארכיטקטורה העתידית של יחידת בקרת הטלמטיקה", הסביר רם שלום, סגן נשיא אוטוטוקס לפיתוח עסקי ולשיווק באזור אסיה והאוקיינוס השקט. "תכנון הייחוס המשותף שלנו יספק מענה לצורך הגובר בשוק לפלטפורמת טלמטיקה משתלמת ומוגנת מתקיפות סייבר, הכוללת V2X, עוד לפני לוחות הזמנים לפריסה של יכולות אלה על ידי יצרני רכב עולמיים".

"מערך שבבי המודם הסלולרי שלנו, המותאם לענף הרכב, שילב יכולות אבטחה להגנה על נתוני טלמטיקה, יחד עם מעבד יישומים מובנה, כך שיצרני רכבים יוכלו להחדיר לשוק ביתר קלות שירותים ואפליקציות חדשניים ומאובטחים", אמר ג'יי.סי סו (JC Hsu), סגן נשיא ב-MediaTek. "באמצעות שיתוף הפעולה עם אוטוטוקס, שמספקת את פתרון קישוריות ה-V2X בעל אבטחת הסייבר החזקה ביותר, נהגים ונוסעים יכולים להישאר בטוחים ולהיות מחוברים באופן מאובטח כשהם בדרכים".

 

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
אוניברסיטת תל אביב השיקה מרכז חדש למדע וטכנולוגיה קוונטית
פרופ ירון עוז, רקטור אוניברסיטת תל אביב: "המרכז החדש יהווה מרכז ייעודי למדע וטכנולוגיה קוונטית, שישמש קורת גג...
קרא עוד
שבבים
הוקם המאגד לפיתוח טכנולוגיות קוונטיות
הממשלה, התעשיות הביטחוניות, אקיוביט, מכון ויצמן, הטכניון, ומוסדות אקדמיים מובילים נוספים ישתפו פעולה בתחום...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות