פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
eyal6001
מנכ"ל מלאנוקס אייל ולדמן בכנס USVP. צילום: ניב קנטור

מלאנוקס טכנולוגיות הודיעה כי טכנולוגיית ה-200 גיגהביט אינפיניבאנד HDR נבחרה על ידי המרכז האירופאי לחיזוי מזג אוויר לטווח בינוני (ECMWF) להאיץ את מחשב העל החדש והמוביל בעולם שלהם, המבוסס על טכנולוגיית BullSequana XH2000 האחרונה של Atos. על ידי מינוף קצב העברת הנתונים המהירה של אינפיניבאנדHDR , זמן ההשהיה הנמוך במיוחד, ומנועי מחשוב חכמים ברשת, המרכז ישפר, יאיץ ויגדיל את הדיוק של תחזיות מזג האוויר.

"אנו דורשים את כוח מחשוב העל הטוב ביותר ואת הטכנולוגיות הטובות ביותר הקיימות לפעילות החיזוי המספרית שלנו", אמר ד"ר פלורנס ראבייר, מנכ"ל מרכז החיזוי ECMWF. "עם יכולות מחשוב העל החדשות, כעת נוכל להפעיל תחזיות ברזולוציה גבוהה יותר תוך פחות משעה ולאפשר תחזיות מזג אוויר משופרת הרבה יותר. ככל שהממשלות והחברה ממשיכות להתמודד עם השפעות מזג האוויר שנהיה קשה יותר ויותר, אנו גאים להסתמך גם על מחשב על שנועד למקסם את היעילות האנרגטית".

מחשב העל החדש שיוקם בשנת 2020 יהיה אחד ממחשבי העל המטאורולוגיים החזקים בעולם, שיתמוך בחיזוי מזג אוויר וחוקרי מזג אוויר ביותר מ-30 מדינות ברחבי אירופה. הפלטפורמה החדשה, המשתמשת באינפיניבאנד HDR תאפשר להריץ תחזיות מזג אוויר הסתברותיות ברזולוציה גבוהה בכמעט פי שתיים יותר תוך פחות משעה ולשפר את היכולת לפקח ולחזות תופעות מזג אוויר ההופכות קשות יותר ויותר ולאפשר למדינות אירופה לנקוט אמצעי זהירות פרואקטיביים לשמירה על חיים ורכוש.

"אנו גאים בכך שפתרונות ה-200 גיגהביט אינפיניבאנד HDR שלנו יאיצו את אחד ממחשבי העל המטאורולוגיים החזקים ביותר בעולם במרכזECMWF ", אמר גלעד שיינר, סמנכ"ל שיווק בכיר במלאנוקס". “הדמיות אקלים ומזג אוויר הן פעולות מחשוב ומידע אינטנסיביות, ודורשות את טכנולוגיית הקישוריות המתקדמת ביותר כדי להבטיח תוצאות מהירות ומדויקות. טכנולוגית אינפיניבאנדHDR כוללת מספר מנועי האצת וניתוח נתונים, מה שהופך אותה לטכנולוגיה המובילה ליישומים כאלה. אנו מצפים להמשך העבודה עם ECMWF ו- Atos, כדי לפתח את יכולות מחשוב העל הדרושות להדמיות מדויקות ומורכבות עוד יותר בעתיד".

היתרונות הטכנולוגיים של אינפיניבאנד למחקרי אקלים ויישומי חיזוי מזג אוויר הניעו רבים מסוכנויות השירות המטאורולוגיות המובילות בעולם לבחור באינפיניבאנד כדי להאיץ את פלטפורמות מחשב העל שלהן. ביניהן: מטאו פראנס (צרפת), המכון המטאורולוגי הפיני (פינלנד), המינהל המטאורולוגי של סין (סין), השירות המטאורולוגי בבייג'ינג (סין), המרכז הלאומי למחקר אטמוספרי (ארה"ב) וכמובן המרכז האירופאי לתחזיות מזג אוויר בטווח בינוני (בריטניה).

"השילוב בין פתרון האינפיניבאנד HDR של מלאנוקס לבין מחשב העל BullSequana XH2000של Atos מספק טכנולוגית מחשוב על מובילה בתעשייה להאצת יישומים מטאורולוגיים, יחד עם יישומים אחרים למחשוב עתיר נתונים", אמר אנדי גרנט, סמנכ"ל קבוצה, עסקאות HPC אסטרטגיות גדולות ב- Atos. "הטכנולוגיה המשולבת נבחרה על ידי סוכנויות מובילות כמו מטאו צרפת והמכון המטאורולוגי הפיני עבור מחשבי העל החדשים שלהם. אנו נרגשים לבנות עוד מחשב עלBullSequana XH2000 – 200G HDR אינפיניבאנד בשנת 2020, ולעבוד יחד לשיפור היכולת של אירופה להבין ולחזות תופעות מזג אוויר ואקלים".

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
אלקטריאון מדווחת על עמידה במבדקי תקינה בינלאומית המשמעותיים להפעלת המערכת בפרויקט ההדגמה בשוודיה
החברה שחתמה על חוזה מול מנהל התחבורה השבדי להדגמת טכנולוגיית כביש חשמלי חכם באי גוטלנד שבשוודיה באורך 1.6 ק"מ,...
קרא עוד
‫שבבים‬
דון באטלר,מנהל הקישוריות בפורד ל-CHIPORTAL: "אנו מעבירים תכנון שבבים לתוך החברה"
"בכלי הרכב הנבנים היום, הקישוריות ממלאת תפקיד מרכזי למעשה. בארה"ב בכל כלי הרכב שאנו מוכרים יש יחידת שליטה...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות