פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל

avi_hason
אבי חסון, הומלץ על ידי השר בן-אליעזר לתפקיד המדען הראשי החל מ-1 בינואר 2011

חמש החברות הישראליות בתכנית 'אקסל' (ECSEL), העוסקת בפיתוח ציוד מדידה לרכיבים בגדלים ננומטרים זכו בין השנים 2011 ועד 2015 ב-.5107 מיליון יורו לצורכי מימון תכניותיהם. בשנה הבאה, סך התקציב של הרשות לחדשנות ותכנית אקסל לחברות הישראליות יעמוד על 16 מיליון אירו – עליה של 60% משנת 2015 בכל הקשור למימון פרויקטי מו"פ בתחומי מערכות חכמות, מערכות משובצות מחשב ותעשיית הננו אלקטרוניקה. אבי חסון, המדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה: "בתכנית "אקסל" ניתן לחברות ויזמים מימון מהורייזן 2020 וכן מימון משלים מקרן המו"פ של לשכת המדען הראשי. הודות לכך, החברות הישראליות נהנות לא רק ממימון גבוה, כי אם גם מן האפשרות להשפיע על תקנים בינלאומיים ולהשתלב בתהליכי היצור של ענקי תעשיית הננו-אלקטרוניקה בעולם". היום, ב-17 במרץ, יגיעו לכנס מיוחד 40 חברות מכלל אירופה לסדרת דיונים על עתיד פיתוח מערכות ייצור בתחום הננו-אלקטרוניקה.

 

גם במסגרת תכנית "אקסל", העוסקת בפיתוחי ציוד מדידה לרכיבים בגדלים ננומטריים, חברות הטכנולוגיה הישראליות מראות הצטיינות יתרה – החברות הישראליות מחזיקות בשיא במונחי תקציבי בכל הקשור לצורכי מחקר ופיתוח בכלל ומחקר ופיתוח ישראלי בפרט - מעל ל-100 מיליון יורו לחברות הישראליות בסדרה של 7 פרויקטים.  ערכם הכולל של כלל הפרויקטים בתכנית עומד על כ-500 מיליון אירו ושותפים בהם 34 מכוני מחקר וחברות מכל אירופה ביניהם: ASML מהולנד, Oxford Instruments Nanotechnology Tools מאנגליה, AIS Automation מגרמניה ועוד.

 

ב-17.3.16, יתקיים במשרדי ISERD בתל אביב, יום מידע המיועד לחברות ישראליות מתחומי מערכות חכמות, מערכות משובצות מחשב ותעשיית הננו אלקטרוניקה המעוניינות להשתתף בקול הקורא של התכנית לשנת 2016. ביום ינכחו ד"ר מנכ"ל תכנית ECSEL, מר איב גיגאס, מר וולפגנג גסנר, מנהל איגוד תעשיית ההתקנים החכמים האירופאית, 40 נציגים של החברות המובילות בתכנית וכן יושק הקול הקורא החדש לשנת 2016, שתקציבו הכולל לחברות ישראליות עומד על כ-16 מיליון אירו, עליה של 60%  מהתקציב בשנה שעברה.

 

ר אביב זאבי-באלאסיאנו, מנהל תחום חומרה-תוכנה-תקשורת ב-ISERD:  "תכנית 'אקסל', שהוקמה על ידי גופי תעשייה אירופאים וביוזמת האיחוד האירופאי, מעודדת שיתופי פעולה בתחומי מערכות משובצות מחשב ומוליכים למחצה. הפעילות בתוכנית מאפשרת לחברות הישראליות לשלב את היכולות הישראליות בתחום טכנולוגיות בקרת הייצור לתעשיית המוליכים למחצה, תחום שבו יש לישראל יתרון יחסי, בקווי הייצור של התעשייה האירופאית והתעשיות המובילות בעולם".

 

אבי חסון, המדען הראשי ויו"ר ועדת ההיגוי שלISERD , המינהלת הישראלית למו"פ האירופי: "התעשייה הישראלית מחויבת למצוא דרכים להשתלב בפרויקטיי מו"פ רחבי היקף, עם שחקנים בינלאומיים. 'קפיצת המדרגה' שכלי מימון חדשניים כדוגמת ENIAC–ECSEL מאפשרים היא הרחבת תחומי ההתמחות הקיימים, מהתמחויות נישתיות להתמחויות רחבות היקף.  זוהי דוגמא מצוינת למיקסום התועלת מההשתתפות ישראל בתכנית הורייזן 2020: בתכנית "אקסל" ניתן לחברות ויזמים מימון מהורייזן 2020 וכן מימון משלים מקרן המו"פ של לשכת המדען הראשי. הודות לכך, החברות הישראליות נהנות לא רק ממימון גבוה, כי אם גם מן האפשרות להשפיע על תקנים בינלאומיים ולהשתלב בתהליכי היצור של ענקי תעשיית הננו-אלקטרוניקה בעולם".

 

 

 

 

 

עוד בתחום צב"ד

כתבות נוספות בתחום

‫צב"ד‬
קיידנס משיקה את Celsius, פתרון לשוק התכנון וניתוח מערכות
בעידן שבו שואפת תעשיית האלקטרוניקה למוצרים קטנים יותר, מהירים יותר, חכמים ומורכבים יותר, עם צפיפות הספק גבוהה יותר, מתעורר צורך בשימוש...
קרא עוד
‫צב"ד‬
אדוונטסט מציגה פתרונות בדיקה חדשים עבור 5G, רכב וזיכרון
ההכרזה התקיימה במהלך כנס סמיקון טאיוואן המתקיים השבוע
קרא עוד
תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות