פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
צ'יפסים
Dado Banatao
 דדו בנאטאו, יו"ר MIPS

היזם המצליח (מאד) שטרם הכרתם מגיע לישראל

אתם מכירים את המוצרים שפיתח, את החברות שהקים, ואת הצלחותיו הרבות אבל לא בטוח שאתם מכירים את סיפורו הבלתי יאומן של דדו בנאטאו.

הוא נולד בשנת 1946 בכפר שכוח אל בשם מאלבק (Malabbac) בפילפינים לאביו סלבדור שהיה מגדל אורז ולאימו רוזיטה עקרת בית. בילדותו סבל חרפת רעב והיה הולך יחף בדרך לא סלולה לבית הספר היסודי המקומי. לאחר שסיים בהצטינות לימודי אלקטרוניקה באוניברסיטת Mapúa Institute of Technology הצטרף כטייס מתלמד לחברת התעופה Philippine Airlines משם עבר לחברת בואינג שגם החליטה לנצל את כישורי ההנדסה שלו, העסיקה אותו בתפקיד מנהל פיתוח של מטוס הבואינג 747 ואף העתיקה את מגוריו לארה"ב. המעבר לארה"ב איפשר לו להירשם ללימודי תואר שני בהנדסת אלקטרוניקה באוניברסיטת סטנפורד היוקרתית שבעמק הסילקון קליפורניה,אותם סיים ב-1972.

באותה תקופה היה חבר במועדון ה -   Homebrew Computer Club שם הכיר שני בחורים צעירים שחלמו לשנות את העולם ולפתח את המחשב האישי הראשון - שמם: סטיב ג'ובס וסטיב ווזניאק . עם סיום לימודיו הצטרף לחברת קומודור שם פיתח את המחשבון הראשון שהתבסס על מעבד 16 ביט . ב-1981 פיתח בנאטאו את את רכיב ה-  Ethernetהראשון שהתבסס על CMOS של Mbit 10. כמו כן הוא ידוע כמפתח הצ'יפ סט הלוגי הראשון למחשבי יבמ XT ו- AT , פיתוח קונספט הבאס הלוקאלי (local bus) וכן את המאיץ הגראפי הראשון למחשבים אישים.

ב-1984 הקימו בנאטאו ושותפו העסקי פרנסיס סיו, את חברת מונסטרון (Mostron) אשר עסקה בפיתוח ויצור לוחות אם למחשבים. הם גם שכרו את שרותיו של רון ירה )(Yara שהגיע מאינטל כדי לסייע בניהול החברה. לאחר שפיתח ערכה שכללה 5 סטים של שבבים הקים בנאטאו ב-1985 עם שותפיו את חברת Chips and Technologies שם פיתח את ערכות השבבים למחשבי יבמ XT ו- AT. בשנת 1989 יסד את חברתו השלישית , S3 Graphicsשעסקה בפיתוח שבבים להאצה של עיבודים גרפים . בשנת 1996 נמכרה חברת Chips and Technologies לחברת אינטל בתמורה ל-300 מליון דולר ובשנת 2000 החליט בנאטאו להקים קרן הון סיכון בשם Talwood Venture שתתמקד בהשקעות בתחום המיקרואלקטרוניקה. הקרן בהיקף של 300 מליון דולר התבססה בעיקר על הון שהגיע מכיסו האישי של בנאטאו.

מאז עסק בנאטאו בהשקעות בחברות צעירות בעיקר מתחום השבבים עד שבתחילת 2018 החליט לצאת להרפתקה חדשה ורכש את חברת MIPS . חברת ה-IP הידועה שנרכשה לפני כחמש שנים ע"י חברת אימג'ניישן הבריטית ונקלעה למשבר. בנאטאו ארגן קבוצת משקיעים שביחד עם ג'ון הנסי מייסד   MIPS החליטו להחזיר עטרה ליושנה, רכשו את MIPS המקורית והחזירו את מטה החברה לעמק הסיליקון בקליפורניה. בנאטאו עצמו עומד כיום בראש החברה ומשמש כיו"ר הדירקטוריון של MIPS.

דדו בנאטאו יגיע לישראל ב -1 במאי, 2018 כדי להשתתף בכנס ChipEx2018 שם יוענק לו בארוע ה- ChipEx2018 Executive Summit אות "מוביל התעשיה הגלובלי" על הישגיו המרשימים ועל תרומתו המהותית לתעשיית השבבים העולמית.שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות