פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
AMNON_SHASHUA_BRIAN_KRAZANIC_AND_HERALD_KRUGER
משמאל לימין: מנכ"ל אינטל בריאן קרז'ניץ, נשיא ב.מ.וו הרולד קרוגר ונשיא מובילאיי, פרופ' אמנון שעשוע, מינכן, מאי 2016. צילום יח"צ

 

אתמול נתבשרנו כי אינטל רכשה את מובילאיי הישראלית, מובילה בתחום הראיה הממוחשבת לנהיגה אוטונומית תמורת 15.3 מיליארד דולר, הרכישה הגדולה ביותר של חברת טכנולוגיה ישראלית אי פעם.

חברה בת של אינטל תרכוש את כל מניות מובילאיי מידי הבעלים, העובדים והמשקיעים בנאסד"ק תמורת 63.4 דולרים למניה.

בהכרזה נחשף כי אינטל נענתה לתנאי של פרופ' אמנון שעשוע ושותפיו בחברת מובילאיי – להשאיר את הפעילות תחת המותג של מובילאיי, להעביר את כל הפעילות של אינטל בתחום השבבים לרכב לישראל (ממילא חלקה נמצא בירושלים, לא הרחק ממשרדי מובילאיי) וסגן נשיא אינטל דאג דייויס, האחראי כיום על תחום הרכב באינטל ידווח לפרופ' שעשוע שיוביל מעתה את חטיבת הרכב של אינטל.


מובילאיי מכסה כיום מגוון רחב של טכנולוגיות ושירותים לרבות היתוך חיישנים, מיפוי, טכנולוגית צילום מלפנים ומאחור, והחל משנת 2018 גם נתוני מיקור המונים למפות עדכניות ברזולוציה גבוהה וכן הגברת יכולת המערכת להמליץ על החלטות נהיגה. בנוסף למגוון הרחב ביותר של טכנולוגיות לנהיגה אוטנוומיות שנמצא במקום אחד, היא גם תזכה בשורה של שותפויות עם יצרניות מכוניות. במסיבת העיתונאים לאחר ההכרזה אמר פרופ' שעשוע כי החברה עובדת עם 27 יצרני מכוניות, לרבות עשר תוכניות שנמצאות בשלב מתקדם עם אאודי, ב.מ.וו ואחרים.

מנכ"ל אינטל בריאן קרז'ניץ אומר כי אינטל מספקת טכנולוגיות בסיסיות קריטיות לנהיגה אוטנוומית, כולל התוויית מסלול המכונית וקבלת החלטות נהיגה בזמן אמת. מובילאיי הביאה לתעשיה את יכולת הראיה הממוחשבת ברמה המתאימה למכוניות אוטנומיות ותנופה של עסקאות עם יצרני רכב וספקיהם. ביחד נוכל להאיץ את עתיד הנהיגה האוטנוומית, תוך שיפור ביצועים בפתרונות ענן לרכב והורדת העלויות ליצרני המכוניות.


מנכ"ל ונשיא מובילאיי זיו אבירם אמר באותו מעמד: "אנו מצפים להצמיח את תחום הרכב האוטונומי לכדי מהפכה בענף. נסק ללקוחות פתרונות תחבורה בטוחים יותר, גמישים יותר ויקרים פחות ומודל עסקי חדש ליצרניות הרכב."
"באמצעות שיתוף התשתיות והמשאבים נוכל לשפר ולהאיץ את בניית הידע בתחומי המיפוי, הנהיגה הוירטואלית, סימולציות, כלי פיתוח, חומרה, דטה סנטרים ופלטפורמות מיחשוב בעלות ביצועים גבוהים. ביחד נספק את הערך האטרקטיבי ביותר לתעשיית הרכב."

 

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
מחקר בבן גוריון: מערכות ה-IOT הביתיות קלות לפריצה
במסגרת מחקר חדש חוקרים פירקו והנדסו מחדש מגוון רחב של מכשירים נפוצים כדוגמת מוניטור לתינוקות, מצלמות רשת,...
קרא עוד
שבבים
אורביט מדווחת על שיפור משמעותי בהכנסות וברווחיות ברבעון הרביעי וב-2017
צמיחה של 31% בהכנסות ל-39 מיליון דולר; שיא בצבר ההזמנות – 56 מיליון דולר; שיפור עקבי בתוצאות וברווחיות
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות