פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
Coretx R52
 הקרב על האינטרנט של דברים (IOT) רשם הסלמה בקונגרס העולמי הנייד (MWC) בברצלונה שהתקיים השבוע - במישור השבבים. זו השנה של רשתות התקשורת המרחביות בעלות צריכת חשמל נמוכה (LPWAN).

קונסורציום 3GPP השלים בחודש יוני האחרון סטנדרטיזציה של NB-IOT, טכנולוגית הרדיו הצר החדשה שפותחה עבור התקני IOT. פעולה זו פותחת פתח לחברות מוליכים למחצה וספקי IP הזדמנות גדולה ב MWC השנה. הספקים כוללים את ARM , Sequans ואת ספקי שבבי התקשורת מונארך,), אלטאיר סמיקונדקטורס, כיום בבעלות סוני וכמובן קוולאקום.


חברת המחקר HIS רואה את הפריסה של טכנולוגיית NB-IOT בשנת 2017 בתור "נקודת מפנה בשוק LPWAN." סם לוקרו, אנליסט בכיר בתחום M2M וה- IOT ב IHS, אמר כי NB-IOT תרשום צמיחה גבוהה לעומת Sigfox ולורה שתי הטכנולוגיות הללו הן קנייניות של חברות בודדות ואילו NB-IOT הוא תקן של GPP3 ולכן הגיבוי של קונסורציום זה יתן יתרון חזק לטכנולוגיה זו. אמר לוקרו.

 

מה שהאיץ את המומנטום בשוק ה- NB-IOT היו שתי רכישות של ARM. ענקית השבבים רכשה שתי חברות בעלות נסיון משמעותי בתקנים סלולאריים: Mistbase השדית ו- NextG-Com הבריטית. מ-ARM נמסר אז ל-EETIMES כי שתי החברות היו שותפות של ARM וכעת הפתרונות שלהם משולבים באלו של ARM.

"המערכת האקולוגית הסלולרית בכלל אימצה את IOT כהזדמנות לצמיחה מפתח לנוכח בשווקים המנוי הטלפון רווי במדינות המפותחות", הוא ציין. "NB-IOT הוא מאמץ מרכזי 3GPP כדי לאפשר לשחקנים בתחום המכשירים הניידים לנצל את הזדמנות IOT, בפרט כאשר שוק הלפפונים רווי אפילו במדינות מתפתחות. המערכת האקולוגית של ARM כוללת אלף מפתחי תוכנה מנוסים בפיתוח עם מבוססי טכנולוגיית ARM, "אשר יסייעו להפחית את הסיכון וזמן יציאה לשוק עבור מפתחים", הוא הוסיף.

אבל הקרב על שבב NB-IOT רק החל. אף שנוכחותה של ARM מאיימת על השוק, סיקוואנס ואלטייר יכולים לקחת פסק זמן ולהכין מענה אסטרטגי. פלטפורמת ה-IP החדשה של ARM לא תהיה זמינה מסחרית עד שנת 2018.

עוד בתחום תכנון אלקט

כתבות נוספות בתחום

‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
Imec וקיידנס מכריזים על הטייפאאוט של שבב הבדיקות הראשון ב-3 ננומטר
Imec השתמשה במעבד 64 ביט סטנדרטי בתעשייה עבור שבב הבדיקה, עם ספריית תאים סטנדרטיים תפורה במיוחד של 3 ננומטר והליך מתכת מסוג TRIM שבה הוקטן...
קרא עוד
‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
אמזון רוכשת את יצרנית פעמוני הדלת החכמים רינג בכמיליארד דולרים
בכך מרחיבה אמזון את אחיזתה בתחום הבית החכם והאינטרנט של הדברים
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות