פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל41798_93036064989_5845_n

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ עצר את רכישתה של חברת השבבים האמריקאית לאטיס סמיקונדקטור (Lattice) על ידי משקיעים שכללו קרן השקעות סינית ממשלתית. הוא דחה ערעור של קבוצת המשקיעים שביקר ממנו להפוך החלטה שקבעה כי העסקה מהווה איום על הביטחון הלאומי של ארה"ב.

כזכור, פאנל פדרלי, שסקר השקעות זרות בארה"ב עבור איומים ביטחוניים אפשריים, פסק בשבוע שעבר על ביטול רכישת 1.3 מיליארד דולר של Lattice Semiconductor על ידי הסינים. בצו שלו ביום רביעי, אמר טראמפ כי על לאטיס וקניון ברידג' "לנקוט בכל הצעדים הדרושים כדי לנטוש באופן מלא ולצמיתות את העסקה המוצעת, בתוך 30 ימים."

"ראיות אמינות גורם לי להאמין כי הקונים של לאטיס עלולים לנקוט פעולה המאיימת לפגוע בביטחון הלאומי של ארצות הברית", כתב טארמפ. בעקבות הודעתו של טראמפ מסרה לאטיס כי היא מבטלת את העסקה.

זו בסך הכל הפעם הרביעית שבה נשיא ארה"ב חוסם רכישה של תאגיד מסיבות של ביטחון לאומי, והפעם הראשונה שטראמפ התערב אישית בעסקה כזו. סין עושה מאמץ אסטרטגי לרכוש טכנולוגיות חדשות, בפרט בתחום השבבים ובמדינות המערב חוששים כי הצעד הזה יפגע בבטחון הלאומי.

 

לאטיס מייצרת שבבים המכונה מערכי שער לתכנות בשטח (field-programmable gate arrays) המאפשרים לחברות להתקין את התוכנה שלהם על שבבי סיליקון לשימושים שונים. החברה כבר אינה מוכרת שבבים לצבא ארה"ב, אבל שני היריבות הגדלות שלה Xilinx, ואלטרה של אינטל, מוכרות.


בהודעה של מזכיר העיתונות של הבית הלבן צוינה החשיבות של "שלמות שרשרת האספקה של מוליכים למחצה" לביטחון ארה"ב, וכן תפקידה של ממשלת סין בתמיכה בעסקה והעברה פוטנציאלית של קניין רוחני לקונה זר.
טראמפ הביע דאגה לגבי מעמדה של התעשייה האמריקאית ויכולתה לעמוד בצורכי הביטחון הלאומי.

עוד בתחום תכנון אלקט

כתבות נוספות בתחום

‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
ארבעה מנהלים לשעבר באפלייד מטרייאלס חשודים כי גנבו מידע ועשו בו שימוש בסטאטראפ סיני
החשודים הורידו לפי כתב האישום יותר מ-16,00 קבצים, דנו בתוכניות שלהם בהודעות דאר אלקטרוני וניסו לגייס משקיעים עבור חברת הסטארט-אפ עוד בזמן...
קרא עוד
‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
שוק המוליכים למחצה יזנק השנה ב-20% ל-409 מיליארד דולר *שיא של 108 מיליארד ברבעון השלישי * חברות הEDA משתרכות מאחור
הזינוק הגדול בשנת 2017 משקף את הצמיחה הצפויה בכל הקטגוריות הגדולות, עם צמיחה יוצאת דופן של שוק הזכרונות שזינק ב-60.1% ואחריו שוק החיישנים...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות