פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

רשמית: ברודקום שולחת הצעת רכש לבעלי מניות קוואלקום

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
general4
 

 

לאחר שלל הדיווחים בכלי התקשורת בשבוע האחרון החליטה ברודקום (Broadcom), להודיע באופן רשמי על כוונתה לרכוש את קוואלקום (Qualcomm). החברה שלחה מכתב למשקיעים בו היא מודיעה שכבר הגישה הצעה מסודרת לבעלי המניות של קוואלקום, ומפרטת את פרטי העסקה שיכולה להגיע לסכום כולל של עד כ-130 מיליארד דולרים, בהנחה שקוואלקום תצליח להשלים את רכישת NXP בהצלחה. סכום זה כולל גם 25 מיליארד דולר חוב נקי של קוואלקום שאמור להיבנות לאחר רכישת NXP תמורת כ-47 מיליארד דולרים.

אם תושלם העסקה, הזקוקה לאישור רגולטיבי מקיף, היא תהיה הגדולה אי פעם בשוק יצרניות השבבים שכבר ידע כמה וכמה עסקאות מיזוג גדולות.

העסקה משקפת מחיר של כ-70 דולרים למניה, 60 דולר במזומן ועוד 10 דולר במניות של ברודקום. מדובר בתמורה שלפי ברודקום כוללת פרמיה של כ-33% לעומת המחיר הממוצע של מניית קוואלקום ב-30 הימים האחרונים, וכ-28% לעומת מחיר הסגירה של המניה בסיום יום המסחר של ה-2 בנובמבר.

השלמת העסקה אמורה, בראש ובראשונה, להועיל לברודקום מבחינה כלכלית מכיוון שהיא מעריכה שכבר ב-2017 שווי ההכנסות של החברות, כולל זו של NXP, יהיה 51 מיליארד דולר, מה שמעניק בסיס להגדלה משמעותית כבר מתחילת הפעילות המשולבת לאחר השלמת הרכישה, וזאת למרות שקוואלקום לאחרונה מצויה במאבק משפטי עיקש ואפילו אגרסיבי מול אפל (Apple), מהלך שגם פגע באופן משמעותי בהכנסות שלה, לפחות בהיבט של מודמים סלולריים.

בנוסף, קוואלקום היא אחת החברות המובילות, אם לא המובילה, בין יצרניות המערכות על שבב שמיועדות לשוק הטלפוניה, תחום בו לברודקום אין בדיוק דריכת רגל ישירה, כולל התחום בו היא מתמחה והוא ייצור שבבים לרשתות אלחוטיות. לפי ברודקום מדוב ברכישה של חברה שמשלימה במדויק את מה שהיא זקוקה לו עבור הפורטפוליו הנוכחי שלה.

"ההצעה שלנו מספקת למחזיקי המניות של קוואלקום פרמיה משמעותית ומיידית במזומן עבור מניותיהם, כמו גם את ההזדמנות לקחת בפוטנציאל שייבנה מהחברה המשולבת. השלמת העסקה הזו תוביל את החברה המשולבת למעמד של מובילה גלובלית בתחום התקשורת עם פורטפוליו מרשים של טכנולוגיות ומוצרים", כתב נשיא ומנכ"ל ברודקום, הוק טאן, במכתב שהופנה למשקיעי החברה.

כיצד תשפיע הרכישה על מצבת העובדים הגלובלית של החברה?

ברודקום נחשבת לרוכשת סדרתית של חברות בתחום השבבים גם אחרי שנרכשה בידי אוואגו (Avago) בתחילת 2016 תמורת 37 מיליארד דולרים, כשזו אימצה את שמה של החברה שרכשה. למעשה מדובר בעסקה הגדולה השישית שלה מאז 2013 בלבד. גם בארץ יש לשתי החברות נוכחות רבה, אם בעקבות רכישות, אם בעקבות השקעות בחברות סטארט-אפ ואם בגין פתיחת מרכזי פיתוח. עוד לא ממש ברור עם זאת, כיצד תשפיע הרכישה על מצבת העובדים הגלובלית של החברה ושל המרכזים השונים בישראל.

ברודקום מעוניינת בקוואלקום משלוש סיבות עיקריות. האחת, קיצוץ משמעותי בעלויות. ברודקום ידועה במשמעת התקציבית הקפדנית שלה וביכולתה לייעל את החברות אותן היא רוכשת. במובן זה, הוצאות תפעוליות בהיקף של 6.67 מיליארד דולרים ב-12 החודשים שחלפו לקוואלקום, משמשות כר נרחב למהלכי התייעלות צפויים מצידה של ברודקום. הסיבה השנייה היא כוח מיקוח הטמון ביתרון לגודל. שילוב בין שתי ענקיות המתמחות בשבבים לתעשיית המובייל תוביל לחברה שהיא היצרנית הגדולה בעולם לשבבי מודם סלולאריים וכן שבבים ל-Wi-Fi. דבר זה בהחלט עשוי לשפר את כוח המיקוח של החברה המשולבת אל מול יצרניות הטלפונים הגלובליות. הסיבה השלישית היא תמחור זול יחסית למניית קוואלקום בעיקר עקב התביעות המשפטיות ההדדיות מול אפל. המניה רשמה ירידה מצטברת של 15.5% מתחילת השנה עד לערב פרסום ההודעה, וכיום מתומחרת לפי 15 פעמים רווח שנתי נקי לשנה הבאה.
עוד בתחום תכנון אלקט

כתבות נוספות בתחום

‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
WSTS מעלה את תחזית המכירות של שבבים ב-2018 ל-478 מיליארד דולר
עם זאת בשנה הבאה צופה הארגון העולמי לסטטיסטיקה של המסחר בשבבים כי העליה בשנת 2019 תהיה צנועה בהרבה - רק 2.6%
קרא עוד
‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
GLM היפנית משתפת פעולה עם דאסו סיסטמס לפיתוח הדור הבא של הרכבים החשמליים
טכנולוגיית ה-3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס תסייע להאיץ את פתרונות הפיתוח של הרכב החשמלי ותאפשר לבצע מהלך אסטרטגי לקראת צמיחה בת קיימא
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות