פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

 

china_wall
סין - עכשיו גם פצחנות חומאנ

 
ייתכן שבחומרת מרכזי נתונים שבשימוש אפל ואמזון הותקנו מיקרו שבבים של מעקב על ידי חברת השרתים הסינית סופר מיקרו, נטען בדיווח חדש של בלומברג. כמעט 30 חברות אמריקניות נפלו קורבן כנראה "להתקפה", כשהשבבים שימשו לחטיפת קניין רוחני וסודות מסחר, לדברי המקורות התאגידיים והממשלתיים בעילום שם של בלומברג. בדיווח מצוין שלא "ידוע על נתוני צרכנים שנגנבו".
אפל הכחישה באופן מוחלט את ההאשמות וטענה שלא מצאה את השבבים, ואילו אמזון אמרה "שלא מצאה הוכחות שתומכות בשבבים זדוניים או שינויים בחומרה". סופר מיקרו מצידה הכחישה שהכניסה את השבבים בשלב הייצור. ומשרד החוץ של סין אמר שהמדינה "מגינה באופן החלטי על אבטחת סייבר".


בלומברג מצידה טוענת שהעניין התגלה לראשונה על ידי אפל במאי 2015 ודווח בשקט ל-FBI. אחר כך אמזון מצאה את השבב באופן בלתי תלוי וגם היא דיווחה לרשויות בארה"ב. אפל כמדווח ניתקה את הקשרים עם סופר מיקרו ב-2016. התקיימה אז חקירת המשך, שכנראה נשארה פתוחה עד היום. אפל ואמזון, עם זאת, מכחישות שתיהן שעבדו עם ה-FBI בביצוע בדיקה סודית ביותר. הדיווח מטיל את האשמה על מה שמכונה "פצחנות החומרה" באופן ישיר וחד משמעי על המשטר הסיני.
אפל -- שנוטה להימנע מפרסום תשובות ישירות לדיווחים ספציפיים -- נקטה בצעד לא שיגרתי והכחישה קטגורית את הגילויים של בלומברג. "במהלך השנה האחרונה, בלומברג יצרו איתנו קשר כמה פעמים עם טענות... על אירוע אבטחה לכאורה באפל", אמרה החברה בהודעה בדואל לבלומברג. "הצענו שוב ושוב ובעקביות תשובות עובדתיות, לציטוט, המפריכות את כל ההיבטים למעשה שבכתבה של בלומברג בנוגע לאפל.
"בעניין זה אנחנו יכולים להגיד מאוד בבירור: אפל מעולם לא מצאה שבבים זדוניים, "מניפולציות בחומרה" או פגיעויות שנשתלו בכוונה בשרת כלשהו. לאפל לא היה מעולם קשר עם ה-FBI או כל סוכנות אחרת לגבי אירוע כזה. אנחנו לא יודעים על שום חקירה של ה-FBI, וכך גם אנשי הקשר שלנו באכיפת החוק".
זאת לא הפעם הראשונה שחברה סינית מותקפת בגלל מעקב בארה"ב. מוקדם יותר השנה דונלד טראמפ חתם עם חוק שאוסר על עובדי ממשלה להשתמש במכשירים של וואווי ו-ZTE, אחרי שנים של חששות בגלל הקשרים של החברות עם ממשלת סין.

עוד בתחום תכנון אלקט

כתבות נוספות בתחום

‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
דאסו סיסמטס רוכשת את קו מוצרי התוכנה Elecworks של Trace Software לעיצוב מיזמי אוטומציה ומתקני חשמל
Elecworks נמצאת בלב היישומים החשמליים של SOLIDWORKS המשמשים לפיתוח מוצרים חכמים בתעשיות ההייטק, הזיווד התעשייתי והאנרגיה
קרא עוד
‫תכנון אלק' (‪(EDA‬‬
ST תקנה ספקית שוודית של פרוסות סיליקון קרביד
בגלל מחסור עולמי בפרוסות סיליקון קרביד (ס"ק), STMicroelectronics רוצה להבטיח שתוכל לעמוד בביקוש של הלקוחות על ידי רכישת החזקת רוב ביצרנית פרוסות...
קרא עוד
תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות