פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
IMG 7680
 מימין לשמאל: אילן ברדה, דירק באקופן, ניר גילר, באירוע ההכרזה של דויטשה טלקום על שיתוף פעולה עם חברות הסטראטאפ הישראליות CyberX ו-Radiflow בתערוכת סביט 2017 בהנובר, מארס 2017. צילום: אבי בליזובסקי 

דויטשה טלקום תטמיע בלקוחותיה התעשיתיים טכנולוגיות של שתי חברות ישראליות: CyberX ו-Radiflow

חברת הטלקום הגדולה באירופה, דויטשה טלקום הכריזה אתמול בתערוכת סביט 2017 על שיתוף פעולה עם שתי חברות ישראליות העוסקות בהיבטים שונים של שוק האינטרנט התעשייתי, מימוש של האינטרנט של הדברים בסביבות תעשייתיות.

לדויטשה טלקום תהיה זכות הפצה בלעדית של מוצרי שתי החברות למשך 12 חודשים תחת השמות solutions Industrial Threat Protect Pro ו-Industrial Network Protect Pro..

דירק באקופן (BACKOFEN), מנהל תחום אבטחת הטלקום בחברת T-ONLINE אמר בדברי ההקדמה שלו כי "אבטחת סייבר היא עמוד תווך מרכזי בפעילותה של דויטשה טלקום והוא מתווסף לשלושת עמודי התווך הותיקים: תקשורת קוווית, תקשורת סלולארית ושירותי IT בענן. אנחנו בעידן הדיגיטליזציה, ודיגיטליזציה לא יכולה להתקיים בלי אבטחת סייבר."

אנחנו משתמשים במוצרים של כחמישים ספקים בתחום האבטחה משום שאף חברה בודדת א מסוגלת להגן על כל הנכסים אנחנו כל הזמן משפרים את הרשת שלנו, וגם אנו מספקים ללקוחות את המוצרים המתאימים לארגונים שלהם. אנחנו מחפשים כל הזמן אחר פתרונות שיעשירו את ההיצע שלנו ללקוחות ויתנו את המוצר הטוב ביותר בתחום.

וכך הגענו גם אל שתי החברות הישראליות הללו. יש לנו צוותים בקליפורניה ובתל אביב שמחפשים כל הזמן טכנולוגיות חדשות, והצוות בתל אביב הוא שגילה את שתי החברות. אנו עורכים מבחנים קשים מאוד למוצרים שאנו מפיצים, ושתי החברות עמדו בהם. שתי החברות מבססות את המוצרים שלהם על מערכות תבונה מלאכותית."

בהסבירו מדוע נכנסת דויטשה טלקום לתחום הרשתות התעשייתיות אמר באקופן: "בעוד שבתחום ה-IT חברות מבינות את החשיבות של הגנה ומחזיקות מגוון מוצרי הגנה, ולפי מחקרים, 90% מהארגונים מוגנים מפני איומי סייבר ב-IT, בכל הנוגע ל-IOT התעשייתי, אולי עשרה אחוזים מהארגונים מוכנים. הסיבה – מדובר במערכות תפעוליות שאסור להפסיקותם, אפילו כדי לבצע מיפוי של הרשת. "אלו לא המנמרים שמביניים היטב את האיום, אלו אנשי תפעול שרוצים קודם כל לעשות את העבודה המוטלת עליהם בתפעול המכונות."

"עד היום, ההגנה על רשתות תעשייתיות היתה באמצעות בידודם מהרשת, אבל הדבר אינו רלוונטי היום כשיש אפשרויות לשליטה ובקרה מרחוק לצורך תחזוקה ותפעול המתקנים. ולכן נדרשת היום הגנה גם על רשתות שאינן רשתות ארגוניות רגילות."

חברת סייבר אקס מנתחת נקודות חלשות ברשתות ומתעדת את תצורת הרשתות, ולדברי מנכ"ל החברה ניר גילר, באירוע ההכרזה על הבמה המרכזית בביתן דויטשה טלקום כי :ארגונים רבים אינם יודעים בדיוק איזה ציוד קצה הם מחזיקים. "הטכנולוגיה שלנו היא PLUG AND PLAY ולאחר התקנתה ברשת היא לומדת אותה תוך כדי פעולתה ומאפשרת למנהלי המפעל לדעת מה בדיוק קורה במפעל שלהם ולאתר את נקודות התורפה ברשת.

"החברה נוסדה בשנת 2013 כשאני ושותפי השתחררנו מהצבא, שם היינו ביחידה טכנולוגית והתמודדנו עם הבעיות המסובכות ביותר, לרבות הצורך להגן על רשתות רגישות ואולם הבנו מיד שמדובר פה בבעיה כלל עולמית הדורשת פתרון. זה מה שהבאנו לשוק, ובעזרת השותפות עם דויטשה טלקום נוכל להביא את הפתרון להרבה משתמשי אינטרנט תעשייתי.

המוצר השני Industrial Network Protect Pro מבוסס על פיתוח של חברת Radiflow הישראלית. זהו למעשה פיירוול מבוזר להגנת רשתות תעשייתיות. הפתרון מונע גישה לא חוקית לרשת התעשייתית וזרימה בלתי מבוקרת של נתונים ממנה. הארגונים יכולים לחלק את הרשת לאזורי הגנה ולאחר מכן לנטר ולבקר את זרימת הנתונים בין אזורים אלו.

בנוסף, המוצר שפיתחה Radiflow ניתן לניהול מרכזי לקבוצות באתרים ומתקני ייצור שונים, כאשר ה-GATWAY שלו – התקן המוצב בכניסה לכל רשת כזו, יכול גם לשמש כחיישן המאתר נסיונות תקיפה.

אילן ברדה: התחלנו את החברה ב-2010, בשלב ראשון בנינו התמחות בכל הקשור לרשתות תעשייתיות, ניהול מתקנים מרוחקים, את האינטרנט התעשייתי והמוצר הראשון שפיתחנו ב-2013 עסק בהעברה מאובטחת של נתונים בין רשתות אלה. מאוחר יותר התחלנו לטפל בכל מחזור החיים לאהות כילוי טיומים, וטיפול בהם.

התחלנו עם ארגונים גדולים עם הרבה מתקנים כגון מתקני מים חשמל, נפט – יש לנו עשרת אלפים GATWAYS. אבל היום גםן ארגונים קטנים יותר מבינים שהם צריכים הגנה, אפילו על משאבת מים אחת וההסכם עם דויטשה טלקום יאפשר לנו להגיע אליהן משום שלחברות קטנות אין את המשאבים לטפל בנושא והם זקוקים לשירות מנוהל שהם מסוגלים לסמוך עליו מהסוג שדויטשה טלקום מספקת."

בתשובה לשאלת אנשים ומחשבים מה המיוחד דווקא בישראל אמר באקופן: ישראל היא סיר מבעבע בכל הקשור לתחום האבטחה. נולדים שם הרבה רעיונות מעניינים. עובדה שיש לנו צוות שמחפש פתרונות כאלה, והוא יושב בתל אביב. לא רק הצבא משמש מקור ומקום הכשרה ליזמים טכנולוגיים. יש בישראל נוכחות גדולה מאוד של חברות רב לאומיות ובהן סיסקו HPE שלא להזכיר את צ'קפוינט שבסיסה אף הוא בתל אביב. בתחום האבטחה ישראל היא סיר מבעבע ורוחש פעילות. גם אלו שעוזבים לארה"ב ממשיכים לשמור על קשר עם מחלקת הפיתוח של החברות הללו בישראל וכך היזמים הישראלים יכולים לטוות רשת קשרים בין לאומית."

בהמשך הזכיר באקופן את מרכז הסייבר המשותף לדויטשה טלקום ולאוניברסיטת בן גוריון בו נעשים חילופי ידע בין התעשיה והאקדמיה בתחום הסייבר ומקום להכשרת אנשי סייבר.

גילר: "בישראל אנשים מקבלים הכשרה וקשרים עם עמיתים בזמן השירות הצבאי ומתמודדים עם הבעיות הקשות ביותר ולכן הם צריכים להיות יצירתיים."

בתשובה לשאלה כיצד ישפיע הקשר עם דויטשה טלקום על העסקת המהנדסים בידי החברות, אמר ברדה: אנחנו כבר פועלים בארה"ב. עכשיו אנחנו נכנסים לאירופה עם שותף שיכול לקדם אותנו בקרב לקוחות מתאימים, ופירוש הדבר הוא שהדבר יאפשר לנו לצמוח וכמובן להגדיל את הפעילות גם בישראל.עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
אוני' בן גוריון מקימה קרן של מיליון דולר לסטאטרפים של סטודנטים
הקרן תשקיע מיליון דולר במשך שלוש שנים, ובבן גוריון מציינים כי היא הראשונה מסוגה שהוקמה על ידי אוניברסיטה...
קרא עוד
שבבים
ראדא מדווחת על גידול של 29% בהכנסות ברבעון הראשון ביחס לרבעון המקביל אשתקד
דב סלע, מנכ"ל ראדא: "לאחרונה הקמנו חברה בת בארה"ב וכבר קיבלנו מספר הזמנות ראשוניות מלקוחות בארה"ב"
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות