פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
MERCK GERMANY LOGO
 

Merck הגרמנית (לא חברת התרופות אלא החברה ממנה התפצלה חברת התרופות כבר לפני עשרות שנים), חברה המתמחה במדע וטכנולוגיה, הודיעה היום על הקמת מעבדה לחדשנות טכנולוגית אשר תשמש כחממה לחברות הזנק בישראל. החממה, בשם PMatX, תתמקד בנושא האלקטרוניקה של הדור הבא. התכנית תזכה לתמיכה של שותפים נוספים, כולל HP מפאלו אלטו, קליפורניה, ארצות-הברית ו-Battery Ventures חברת ההשקעות העולמית שבסיסה בארצות הברית. הקמתה של PMatX נתמכת על ידי הרשות לחדשנות בישראל (IIA) במסגרת תכנית מעבדת החדשנות הטכנולוגית של הרשות. חברת Merck מובילה את התכנית, אשר תנוהל על ידי Merck Ventures - קרן הון הסיכון של Merck. נפח ההשקעה הכולל יהיה כ-20 מיליון אירו וההתחייבות הראשונית היא לשלוש שנים.

"כיון שאנו רואים צמיחה במספר חברות ההזנק הישראליות בתחום החומרים, אנו מאמינים שחממה שתתמקד בחומרים ובטכנולוגיות ייצור בישראל היא ללא כל ספק בחירה נכונה" אמר רואל בולטויס (Roel Bulthuis) שעומד בראש Merck Ventures, זרוע הון הסיכון האסטרטגית של Merck. "אנו משקיעים בחברות הזנק וחממת ה-PMatX החדשה תציע תשתית וכן סמיכות גיאוגרפית לחברות הזנק שכבר פועלות כיום במסגרת חממת הביו-פארמה ומדעי החיים של Merck, ותיתן הזדמנות לחברות הזנק חדשות ללמוד מחברות מנוסות יותר."

PMatX, אשר תתמקד בחברות הזנק בתחומי העניין של סקטור החומרים המתקדמים של Merck, מתכננת לקלוט חברות חדשות לתכניתה זו כבר ברבעון הרביעי של 2017. חברות קיימות או מי שמתכננים להקים חברה בתחום הדור הבא בתעשיית האלקטרוניקה (לרבות חברות בתחומים של חומרים חדשניים, טכנולוגיות ייצור חדשניות, כגון הדפסה בתלת מימד, ומוצרים חדשניים על בסיס טכנולוגיות כדוגמת אלה), ואשר עשויות ליהנות ממה ש-PMatX מציעה, מוזמנים לשלוח את הצעת ההשקעה שלהם לכאן.

PMatX תשכון במעבדות חדשות המצוידות בטכנולוגיות חדשניות המתאימות לפיתוחים בתחום אלקטרוניקת הדור הבא. החממה החדשה תמוקם ביבנה, באתר המחקר והפיתוח של Merck בישראל, שהוא גם ביתה של חממת הביו-פארמה ומדעי החיים של Merck בישראל – הביו-אינקובטור. חממה מוצלחת זו הוקמה בשנת 2011 והתחייבה להשקיע עד 10 מיליון אירו עד שנת 2018 בחברות הזנק ישראליות בתחום הביו-רפואי. מאז הקמתה נוסדו במסגרתה ארבע חברות הזנק: ChanBio, Neviah Genomics, ARTSaVit, ו- Metabomed. הן הביו-אינקובטור והן חממת ה PMatX נתמכות באופן משמעותי על ידי צוות Merck בישראל.
עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
חוקרים בטכניון יצרו מערכת אופטית חדשה
"קיפודי אור" ננומטריים הסוללים דרך ליישומים חדשים בעיבוד מידע, בהעברתו ובאחסונו. המערכת צפויה להוביל לגילוי...
קרא עוד
‫שבבים‬
תכולת השבבים במערכות אלקטרוניות צפויה להגיע ל-31.4% ב-2018
תכולת השבבים תעלה על 30% השנה, ותנפץ את השיא הקודם שנקבע רק בשנה שעברה
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות