פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

פרס ישראל למפעל חיים לגיל שויד

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
shwed60011
 גיל שויד. צילום: ניב קנטור 

 

שר החינוך, נפתלי בנט, הודיע היום (א') על זכייתו של חתן פרס ישראל מפעל חיים בתחום טכנולוגיה וחדשנות יישומית- מר גיל שויד, וברך אותו על זכייתו.

ועדת הפרס התכנסה בראשותו של יו"ר הוועדה שלמה דוברת, כשלצדו החברים - רן מידן ואילון תירוש.

בנימוקיה ציינה הועדה: "גיל שויד, מייסד ומנכ"ל צ'ק פוינט, נחשב לאדם פורץ דרך והשראה, דוגמא ומופת ליכולת להצמיח טכנולוגיות חדשניות וחברה רב לאומית מצליחה ומשגשגת הפועלת עד היום ממדינת ישראל.

תרומתו של שויד למדינת ישראל משמעותית בפיתוחה של תעשיית ההיי טק כבר קרוב ל – 25 שנה, תעשיות היי טק מובילות עולמות בתחום אבטחת המידע והסייבר, יצירת אלפי מקומות עבודה וייצוג מצוינות וההון האנושי של ישראל בעולם.

תגובת מנכ"ל רשות החדשנות אהרון אהרון

אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות: "אני מברך את שר החינוך נפתלי בנט על היוזמה לייסד קטגוריה חדשה במסגרת פרס ישראל- פרס ההייטק. אין ספק שבתור מדינה הידועה כסטארטאפ ניישן, הקטגוריה הזו היא אך מתבקשת, ומאותת לכלל אזרחי ישראל כי המדינה מעריכה ומוקירה את העוסקים במלאכת ביסוס תעשיית עתירת ידע בארץ. אין מתאים יותר מגיל שוייד להיות הראשון אשר זוכה בכבוד הזה. שוייד, שהקים חברת הייטק פורצת דרך כמו צ'ק פוינט, המעסיקה אלפי ישראלים היא דוגמא ומופת לעוד הרבה חברות שהייתי רוצה לראות כאן. חברות שלמות המשלבות בין מחקר ופיתוח יצירתיים, חדשניים ומתקדמים, הכוללות מערך היקפי של מקצועות נוספים דוגמת שיווק ופועלות כאן בארץ. אני מברך את גיל על זכייתו בכבוד אדיר זה, ומאחל לראות יזמי הייטק נוספים הולכים בעקבותיו".

 

עוד נמסר מוועדת הפרס: "גיל שויד עוסק בפעילות ציבורית משמעותית ונרחבת בסיוע לקידום מנהיגות ומצוינות בקרב בני נוער מוכשרים, בדגש עם הפריפריה החברתית ותרומה לטיפוח של דור העתיד בישראל."

ההשפעות של גיל שויד על החברה הישראלית ועל הטכנולוגיה העולמית היא עצומה, הוא הפך להיות דמות ראויה לחיקוי בישראל ובעולם כולו".

גיל שויד, מייסד ומנכ"ל צ'ק פוינט, נחשב לאחד מאבות ההייטק הישראליים, לפורץ דרך בתחום אבטחת המידע והסייבר ולממציא חומת האש המודרנית.
שויד נולד בירושלים בשנת 1968, שם גדל ולמד מחשבים מגיל 12. כבר בגיל 14 החל לעבוד בתחום המחשבים, ובמהלך לימודיו בתיכון שליד האוניברסיטה בירושלים למד ועבד באוניברסיטה העברית. הוא התגייס לשירות צבאי ביחידת 8200, שם עסק בפרויקטי מיחשוב חדשניים.
כמה שנים לאחר שירותו הצבאי של שויד, רשת האינטרנט, שהיתה עד אז רשת סגורה בין מוסדות אקדמיים, נפתחה לעולם. שויד הבין כבר אז כי עם פתיחת האינטרנט לגופים עסקיים ופרטיים, יעלה גם הצורך באבטחת רשתות ארגוניות, וב-1993 ייסד את חברת אבטחת המידע צ'ק פוינט טכנולוגיות תוכנה בע"מ.
המוצר הראשון שפיתח שויד, ה-Firewall-1, הוא מוצר חומת האש המסחרי הראשון בעולם. ביסוד הפיירוול הראשון עמדה טכנולוגיית Stateful Inspection, שהיתה בעלת יכולות מתקדמות לזהות תקשורת רשת על כל מרכיביה, ואפשרה לתעבורת התקשורת להתקיים באופן מאובטח. טכנולוגיה זו, שנרשמה כפטנט על שמו של שויד, מהווה עד היום את הבסיס להגנת רשתות ומגינה על מיליוני משתמשים ברחבי העולם.
שויד משמש כמנכ"ל חברת צ'ק פוינט מיום הקמתה, ובמשך השנים מילא בחברה תפקידים נוספים, בכלל זה נשיא ויושב ראש. הוא נחשב בעולם לאחד ממובילי הדעה המשפיעים ביותר בתחום אבטחת המידע והגנת הסייבר.
מאז הקמת צ'ק פוינט לפני כ-25 שנים, הוביל שויד את החברה להיות אחת מספינות הדגל של ההייטק הישראלי, הזוכה להכרה ולהצלחה בינלאומית ומהווה גאווה לאומית. צ'ק פוינט היא אחת מחברות הגנת הסייבר המצליחות בעולם ופועלת מתל אביב, עם הכנסות של כ-1.8 מיליארד דולר בשנה ויותר מ-100 אלף לקוחות. כיום מעסיקה צ'ק פוינט למעלה מ-4,500 עובדים ברחבי העולם, כמחציתם במרכז המחקר והפיתוח של החברה בישראל.
במקביל, מוביל שויד יוזמות חינוכיות שונות. הוא מכהן כיושב ראש אוניברסיטת תל אביב לנוער וחבר בחבר הנאמנים של אוניברסיטת תל אביב, שבמסגרתה ייסד את מכון צ'ק פוינט לאבטחת מידע. במסגרת תפקידו כיו"ר אוניברסיטת תל אביב לנוער, הוא מלווה את תוכנית "מדעני וממציאי העתיד", המעודדת מצויינות במדעים בקרב בני נוער מכל רחבי ישראל.
שויד מכהן גם כיושב הראש של עמותת "יכולות", הפועלת להפחתת אחוזי הנשירה מבתי ספר והעלאת שיעורי הזכאות לבגרות בקרב תלמידים בפריפריה הגיאו-חברתית של ישראל. במשך יותר מעשור, שויד שותף בפעילות עמותת "יכולות", הפועלת באמצעות פדגוגיה בלתי שגרתית בקרב תלמידים בעלי הישגים נמוכים במיוחד בלימודים, ומובילה לשינוי ממשי בשיעור הזכאות לבגרות.

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
ארבה רובוטיקס זוכה בפרס החדשנות הטכנולוגית של Frost & Sullivan
הטווחים הארוכים והרזולוציה הגבוהה של מערכת הרדאר לנהיגה אוטונומית של Arbe מהווים פריצת דרך טכנולוגית, החברה...
קרא עוד
‫שבבים‬
Imagination ממנה למנכ"ל את מנכ"ל רמבוס לשעבר, רון בלאק
מוקדם יותר השנה, סיימה רמבוס את החוזה של בלאק "בשל התנהגות שאינה הולמת את הסטנדרטים של החברה." אולם...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות