פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
sanjay mehrotra 200 14933213471
 סנג'יי מהרוטרה

 

מיקרון מינתה את מנכ"ל סנדיסק לשעבר ושותף להמצאת שבבי הפלאש NAND סנג'יי מהרוטרה לתפקיד נשיא ומנכ"ל החברה. המינוי ייכנס לתוקף ב-8 במאי. הוא יחליף את מארק דורקאן, המבקש מזה זמן לצאת לגמלאות.
חילופי ההנהלה מגיעים בתקופה שבה ספקי שבבי הזכרון נמצאות במצב של מחסור זמני הגורם לעליית מחירים. בטווח הארוך, הם עשויים להתמודד עם סוגים חדשים של שבבי זכרון ועם הרעב הסיני לקנות דרכה אל תוך שוק ה-DRAM והפלאש.

מהרוטרה היה אחד משלושת המייסדים של NAND Flash, יחד עם אלי הררי, המנכ"ל המייסד של סנדיסק. כאשר הררי פרש בשנת 2011, מהרוטרה החליפו כמנכ"ל סנדיסק עד שוווסטרן דיגיטל רכשה את החברה במיזוג בהיקף של 19 מיליארד דולר שהוכרז בסוף 2015.

הכנסות סנדיסק גדלו משמעותית במהלך כהונתה של מחרוטרה, כאשר החברה בנתה תיק של מוצרי שבבים וכרטיסים.

"הוא יהיה כמו אוויר לנשימה עבור מיקרון. הוא דינמו אמיתי ומגיע מרקע אחר. אני מניח שהוא ישים דגש חזק יותר על המותג הצרכני ", אמר ג'ים הנדי, מנהל חברת המחקר ניתוח אובייקטיבי. "האתגר המבהיל ביותר הוא השקעתה של סין בקיבולת ייצור שבבי זכרון" אמר הנדי. "לסין לא אכפת אם זה רווחי או לא, היא פשוט רוצה 30 אחוז משוק הזיכרון וזה מהווה איום קיומי על כל החברות." הוסיף. ואכן בשנת 2015 הגישה סין הצעת רכש למיקרון ומשזו סורבה הם החלו במאמצים לפתח בעצמם יכולת לפיתוח שבבי זכרון משני הסוגים.
בחזית הטכנולוגיה, מנכ"ל חדש מגיע בתקופה שבה צפויים להופיע סוגי זיכרון חדשים. בשנה שעברה הודיעה מיקרון על כונני Quantx שלה, תוך שימוש בשבבי 3DXP שפותחו בשיתוף עם אינטל והחלה גם במשלוח שבבי פלאש תלת ממדיים בשנה שעברה.

מיקרון דיברה על שני פרויקטים נוספים של זכרונות הדור הבא במעבדות שלה. משקיפים מצפים להופעתם של עוד חמישה סוגי זכרונות חדשים, בעיקר לתחום האיחסון בשלוש השנים הקרובות.

בטווח הקצר, מיקרון תרכב על הפסגה של עליית מחירי הזיכרון. גרטנר צופה כי תעשיית המוליכים למחצה תראה צמיחה של 12% השנה, בעיקר בשל עליית מחירי ה- DRAM וה- flash.

בהתייחסו למנכ"ל החדש, מועצת המנהלים של מיקרון אינה מעוניינת לשנות את כיוון החברה. לפיכך, מהרותרה אינה צפויה לבצע משמרות אסטרטגיות בטווח הקצר.

מהרוטרה הוא חבר בקבוצה המצומצמת של מנהלים שקמו מהנדסה. הוא מחזיק למעלה מ -70 פטנטים ופורסם מאמרים בתחום עיצוב זיכרון לא נדיף ומערכות זיכרון פלאש.

כזכור בפברואר הודיע דורקאן על רצונו לפרוש. הוא ישמש יועץ לחברה עד תחילת אוגוסט. דורקאן כבר היה אמור לפרוש בשנת 2012 מתפקידו כ-COO כאשר מנהל מיקרון הותיק סטיב אפלטון נהרג בהתרסקות מטוס. דורקאן השהה אז את פרישתו ומונה לעמוד בראש מיקרון.

"מארק תרם תרומה אדירה למיקרון ולענף המוליכים למחצה על פני 32 שנותיו בחברה וחמש שנים כמנכ"ל", אמר רוברט סוויץ, יו"ר הדירקטוריון וחבר ועדת בחירת המנכ"ל . לסנג'יי יש רקורד מצטיין של הצלחה עסקית וידע יוצא דופן בתעשיית הזיכרון והאחסון", אמר סוויץ, בהודעה לעיתונות. "הניסיון שלו בשווקים הצרכניים עשוי לסייע לו להוביל מיקרון אל העתיד."
עוד בתחום IPS וזכרונות

כתבות נוספות בתחום

‫ ‪וזכרונות IPs‬‬
Lite-On מוכרת את עסקי ה-SSD לקיוקסיה תמורת 165 מיליון דולר
קיוקסיה הוא השם הסופי של חברת הזכרונות שהוקמה על בסיס החטיבה של טושיבה (ולא פנגיאה כפי שפורסם בתחילה)
קרא עוד
‫ ‪וזכרונות IPs‬‬
מיקרון בונה מפעל בסינגפור
החברה גם ציינה ששוק הזיכרונות יהיה רגיל יחסית במחצית השנייה של 2019 אחרי היחלשות בביקוש במחצית הראשונה
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות