פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

Xilinx הכריזה על פתרון ה-100 Gbps Gearbox הכפול הראשון בתעשייה

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני

xilinx_zynk_7000
Xilinx (זיילינקס), ענקית הרכיבים המתכנתים (FPGA), הכריזה על פתרון ה-100 Gbps Gearbox הכפול הראשון בתעשייה לחיבור ממשקי 100G עם הדור החדש של מודולים אופטיים צפופים מסוג 100Gbps CFP2.

הפתרון משלב Virtex-7 HT FPGA יחיד של 28 ננומטר וליבות קניין רוחני Gearbox של זיילינקס, מה שמאפשר לו להתגבר על המכשולים הראשוניים של מינוף אופטיקת ה-CFP2 החדשה התומכת במפרטי 100GE, OTU4 ו-10x10MSA. האינטגרציה מאפשרת את קיומם של ציוד שידור וכרטיסי קו 100G בעלי צפיפות גבוהה תוך הנמכה של צריכת ההספק הכוללת של המערכת ושל עלות הפתרון. זיילינקס מציעה את היישום תוך התבססות על משפחת ה-Virtex-7 HT FPGA עם מקמ"שי 28Gbps ועל כן מסוגלת לספק ללקוחות תקשורת בפי שניים צפיפות ויותר תכונות מתקדמות של ניפוי שגיאות בהשוואה להתקנים מתחרים, ובנוסף להחליף את מה שאמור היה להיות תכנון ASSP בן שלושה שבבים.

הדרישה הגלובלית המונעת על-ידי הצמיחה בתכני מולטימדיה ומחשוב עננים, יוצרת רעב שלא ניתן להשביעו לרוחב פס. רעב זה מניע את הצורך באימוץ ממשקי 100G מהירים יותר עם צפיפויות פורטים גבוהות יותר בכל חלקי הציוד של רשתות אופטיות ורשתות מבוססות מנות – ליבה, צבירה, מרכז נתונים ושידור. ההתקדמות לעבר מספרים הולכים וגדלים של ממשקי 100G לכרטיס קו בצמתי הליבה והצבירה, נעשית קריטית להשגת פשטות ומדרגיות של רשתות וצמצום כללי של העלויות בהפעלת ובניהול רשתות.

"ההיצע החדש של זיילינקס הכולל ליבות 100Gbps Gearbox IP כפולות וסיליקון Virtex 7-HT FPGA מאפשר ליצרניות הציוד לחבר את ממשקי ה-100Gbps שלהן עם כמות של עד שני מודולים אופטיים מסוג CFP2 ובמקביל לצמצם את ה-BOM הכללי הודות לצמצום מספר השבבים ולאפשרות של אינטגרציה עם מסגרי OTN כמו גם גשרי 100G", מסביר גיל גרסיה, מנהל חטיבת תקשורת קווית בזיילינקס. "בנוסף, יכולת התכנות של ה-Vitex-7 HT FPGA מבטיחה שיצרניות הציוד תוכלנה בקלות להישאר מעודכנות בשינויים בסטנדרטים שממשיכים להתפתח בשוק האופטי, האיתרנט וה-OTN".

בזכות ההפשטה של הממשק אל המודולים האופטיים ניתן לשלב יותר פונקציות בהתקנים, עובדה התורמת לצמצום צפיפות ההספק. המתכננים יכולים היום להשיג 200G של תפוקה (Xilinx Dual 100G Gearbox) תמורת פחות 10W של הספק. בנוסף, הודות לצמצום מספר השבבים יכול פתרון ה-Virtex-7 HT FPGA Dual 100G Gearbox לספק ממשק למודולים האופטיים מסוג CFP2.


עוד בתחום FPGA

כתבות נוספות בתחום

‫‪FPGA‬‬
NVIDIA הטמיעה את מערכת Protium X1 החדשה של קיידנס להאצת פיתוח התוכנה של מעבדים גרפיים עם קיבולת גדולה
"פלטפורמת Protium X1 מאפשרת לנו לראשונה, לפתח את תכנוני ה-GPU הגדולים שלנו על בסיס FPGA ", אמר נארנדרה קונדה (Narendra Konda), מנהל הנדסת חומרה ב-NVIDIA
קרא עוד
‫‪FPGA‬‬
אינטל רוכשת את eASIC שהוקמה ע"י הישראלי צבי אורבך
אינטל רכשה את חברת eASIC תמורת סכום שלא פורסם, במטרה לנצל את יכולותיה של החברה החלוצה בתחום פיתוח אלטרנטיבה זולה ל- ASIC לקבוצת ה- FPGA שלה.
קרא עוד
תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות