פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

תכנון מבוסס MEMS מכווץ רמקולים לגודל של שבב

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
USound 1
 USound תולה את "חרוט" דחיפת האוויר שלה בתחתית של חלל כשהוא תלוי בקצוות על ידי דרייברים פיאזואלקטריים דקים, שמספקים את האנרגיה להניע את החרוט באופן מסונכרן עם אות השמע. מקור: USound


רמקולים מבוססי MEMS לאוזניות כפתור, סמארטפונים, לבישים ומכשירי האינטרנט של הדברים אחרים התבררו כמשימה קשה לביצוע. אבל USound GmbH (גראץ, אוסטריה) אומרת עכשיו שתהיה הראשונה שתגיע לשוק עם משפחת רמקולים MEMS, והייצור הכמותי מתוכנן לרבעון הראשון.


USound קוראת לרמקול ה-MEMS שלה Ganymede ואומרת שהיא תציע תכנון ייחוס בשם Magaclite עד סוף השנה הזאת. המכשירים הותאמו למשקפי שמש מתקדמים ומפתחים אותם לאוזניות כפתור, סמארטפונים ורמקולים היי-פיי מעל האוזן עם יותר מדרייבר אחד.

"זה היה אתגר לגרום לכך שהדרייברים הזעירים של ה-MEMS יישמעו טוב", אמר ל-EE Times מרק לייץ', היועץ הבכיר לפיתוח עסקי של USound בכנס הבכירים על MEMS וחיישנים של SEMI (סן חוזה, קליפורניה) מוקדם יותר החודש. אפשר לייחס את הקשיים לפיזיקה של הקול, שמכתיבה שגודל החרוט שדוחף את האוויר יהיה פרופורציונלי לאורך הגל של הצלילים שיוצאים. מערכות רמקולים היי-פיי ביתיות משתמשות בדרייברי בס של 12 עד 15 אינטש יחד עם דרייברי תדרי ביניים בתחום ה-3 עד 6 אינטש וטוויטרים בתדרים גבוהים בגודל של אינטש ולפעמים אפילו פחות.
בלבישים, הפרופורציות של גודל הדרייבר חייבות להיות חלק קטן כלשהו של אורך הגל של הצלילים שיוצאים בתוספת איזון תדרים מכני או אלקטרוני כלשהו כדי שיישמעו באמת היי-פיי. באוזניות ברמה גבוהה, ואפילו בחלק מאוזניות הכפתור היקרות, יש כמה דרייברים כדי להשיג את ההיי-פיי. ברוב אוזניות הכפתור במחיר סביר מקריבים את האיכות לטובת חסכנות על ידי שימוש בדרייבר אחד בתוספת הרבה איזון אלקטרוני.

USound 2

מגוון של רמקולי MEMS בגודל של שבב מקו המוצרים של USound.
מקור: USound


זה נכון גם לגבי רמקולי ה-MEMS של USound. בדגם הזול של החברה יש דרייבר אחד בתוספת איזון אלקטרוני במארז בגודל שבב שמחובר ישירות לפרוסת ה-MEMS. "מסגרת ה-MEMS שלנו משתמשת במפעיל מלבני שדוחף אוויר באמצעות קורות תלייה פיאזואלקטריות, עם דיאפרגמה מקיפה שאוטמת את התא", אמר לייץ'. כתוצאה מכך, יש לנו הפעלה מאוד מהירה, עם זמן תגובה של אלפיות שנייה, שיעזור בביטול רעשים בדגמים עתידיים שייבנו עם שותף של מקודדי MEMS. לייץ' סירב לזהות את השותף.


ביטול רעשים מושג על ידי הכללת מיקרופון MEMS בכל אחת מאוזניות הכפתור. המיקרופון דוגם את רעש הרקע הנפוץ ומכניס את האות שנדגם עם שינוי פאזה של 180˚, ובכך הופך אותו כך שהאות שנדגם מבטל את הרעש האופף כשהוא מעורבל עם האות של המוסיקה. כמובן, זמן התגובה הדרייבר של הרמקול חייב להיות מיידי כדי להיות 100 אחוז יעיל, כך שבזכות זמן התגובה של אלפיות שנייה של הדרייברים של USound הם מתאימים לתכנונים של ביטול רעש.

תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות