פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
ORYX
 

 

חברת אוריקס ויז'ן (Oryx) נסגרה ביום חמישי האחרון למרות שבקופתה נשארו עוד 40 מיליון דולר שיכלו להספיק לשלוש שנות פעילות נוספות לפחות. יזמי החברה, דודו בן בסט ורן ולינגשטיין הודיעו על כך ביום חמישי ל-45 העובדים. דודו בן בסט היה ממייסדי החברה ב-2006, ואילו ולינגשטיין הצטרף אליה כמנכל בשנת 2015 והביא אותה להתמקד בתחום הרכב האוטונומי.

בראיון ל-CHIPORTAL אמר ולינגשטיין, כי תחום הרכב האוטונומי הופך למשחק של ענקים בעלי כיס עמוק והמון סבלנות ולא לחברות מגובות קרנות הון סיכון, ואכן, הכסף שבקופה יוחזר לקרנות שגיבו את החברה והעיקרית שבהן היא סיליקון ואלי. קרנות נוספות שהשקיעו באוריס הן ת'רד פוינט, בסמר, WRV יוניון ומניב.

אוריקס ויז'ן פעלה בתחום הראיה המלאכותית למכוניות אוטונומיות מבוססי טכנולוגיית לידר (LIDAR) לזיהוי עצמים על ידי רכב אוטונומי. הטכנולוגיה של אוריקס הביאה שיטה חדשה להמיר אור לסיגנל אלקטרוני באמצעות אנטנות מיקרוסקופיות -ננו אנטנה, יש לזה הרבה שימושים כשאחד הבולטים בהם הוא הרכב האוטונומי.
ואולם בניגוד לתחזיות האופטימיות שדיברו על השתלבות מהירה של מכוניות אוטונומיות בכבישים כבר בשנים הקרובות, הקצב הרבה יותר איטי ממה שחשבו, "אנחנו רואים שהארכיטקטורה לא מתכנסת, שלוחות הזמנים זזים כל הזמן ושהתחזיות והמספרים לגבי גודל השוק וההזדמנויות מצד אחד וכמות הכסף שצריך להשקיע בטכנולוגיה שהיא מאוד מאתגרת כדי להבשיל אותה – שני המספרים הללו אינם מתכנסים."


בכל זאת, אינטל השקיע 15 מיליארד דולר במובילאיי, איך ההאטה תשפיע עליה?

"קטונתי מלהשליך על כל השוק. אבל בכל מקרה, תחום הרכב הופך להיות משחק של ענקים שיש להם את הסבלנות יכולים לחכות לתהליך של התכנסות או התבהרות של 5-10 שנים זה לא מתאים לחברות המגובות בקרנות הון סיכון שצריכות להחזיר ערך תוך מספר שנים מסוים."
"הגעתי למסקנה שהסיכוי להצליח נמוך בשביל להצדיק את ההוצאה של הכסף ואת הזמן היקר של העובדים. יש פה צוות חזק ומוכשר רצוי שיעבדו על משהו שיעשה אימפקט משמעותי בשנים הקרובות".

איך העובדים קיבלו את זה?
"העובדים מצטערים אבל מבינים, אנשים אינטלגנטיים. הם עבדו על פרויקט מדהים, מאוד נהנו לעבוד עליו, זה חלק מהסיבה למה היה קשה להודיע על הסגירה. היה פה פרויקט מעניין ביותר. הם למדו את הטכנולוגיה וחקרו איזורים שמעט מאוד חברות נוגעות בהם. החל משבבים, שכבות דקות, תהליכי עיבוד, MEMS , עיבוד אותות, ליזירים ותוכנה. אני והמייסדים רוצים קודם כל לסיים בצורה מסודרת את הפרק הזה ולא אופתע אם הצוות הזה בהרכב כזה או אחר והמשקיעים האלה בהרכב כזה או אחר יתחילו משהו חדש."
עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
אפל מגבירה הזמנות המעבדים לאייפון 11 מ-TSMC
הבקשה הזאת מצביעה גם על כך, שהמכירות של הדור הקודם של המכשירים, iPhone 10, לא היו מוצלחות דיין עבור אפל, ולכן הפעם...
קרא עוד
שבבים
בואינג וטקטיקל רובוטיקס הישראלית בוחנות פיתוח של רכבי אוויר הממריאים אנכית
יצרנית המטוסים בואינג וחברת טקטיקל רובוטיקס (Tactical Robotics) הישראלית, חתמו על הסכם לפיתוח אפשרי של כלי טייס מבוסס...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות