פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

נובה קיבלה המלצת קנייה מסינגולר עם מחיר יעד של 16 דולר למניה

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני

Eitan_Oppenhaim
איתן אופנהיים, נשיא ומנכ"ל נובה
נובה מכשירי מדידה קיבלה המלצת קנייה מסינגולר עם מחיר יעד של 16 דולר למניה.
נובה דיווחה לפני שבוע על תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של 2015, ועקפה את התחזיות. היצרנית הישראלית של פתרונות המטרולוגיה לתעשיית המוליכים למחצה דיווחה על עלייה של 48% בהכנסות ושל 64% ברווח ברבעון השלישי 2015, כאשר ההנהלה צופה הכנסות שיא עבור 2015 זו השנה השלישית ברציפות.
קית' מאהר, אנליסט ראשי בסינגולר: "זהו הרבעון השני ברציפות בו ביקוש חזק מתחום ה-Foundry הניע עלייה בהכנסותיה של נובה, ואנו צופים לחברה סיום חזק לשנת 2015. אנו חוזרים על המלצת הקנייה שלנו, עם מחיר יעד של 16 דולר למניה". סינגולר ריסרץ' היא חברת מחקר אמריקנית עצמאית, המתמחה בחברות שנסחרות בבורסות ארה"ב עם שווי שוק שבין 300 מיליון ל-2 מיליארד דולר.
נקודות עיקריות מהמלצת הקנייה:
צמיחה של 48% בהכנסות, ל-40.5 מיליון דולר, בהתאם לתחזיות. זהו רבעון שני ברציפות בו ארבעה לקוחות מהוויים יותר מ-10% מההכנסות, כל אחד:  UMC – 29%, TSMC – 24%, Global Foundries - 20% וסמסונג – 12%. הכנסות משירותים גדלו כמעט ב-40% לשיא של 10 מיליון דולר, כ-25% מההכנסות.
שיעור רווח גולמי של 56%, מעבר לתחזיות של 52% על רקע הכנסות גבוהות מתוכנה. שיעור רווח תפעולי של 13%, מעבר לתחזיות.
במהלך הרבעון נצפה ביקוש בתחום ה-Foundries, במספר שלבים טכנולוגיים, מטכנולוגיה של 28 ננומטר, לאורך כל השלבים עד להטמעות מחקר ופיתוח בשלבים של 10, 7, ו-5 ננומטר. הצמיחה המבטיחה ביותר צפויה שנה הבאה בשבבי תל מימד – 3D FinFET  בשלבי 16 ו- 14 ננומטר. לקוחותיה של נובה עוברים לשבבים אלו במטרה לשפר את ביצועי השבב והורדת צריכת החשמל. מעבר זה מייצר צורך בכלי מטרולוגיה אופטיים, שהינם היחידים שמסוגלים למדוד מבנים תלת מימדיים, וכן מהעובדה כי הייצור מצריך שלבי ייצור נוספים בהם דרושה בקרת תהליך.
מאזן חזק המאפשר רכישות: לחברה קופת מזומנים של למעלה מ- 86 מיליון דולר וללא חוב, המהווה 43% מהנכסים וכ-31% משווי השוק. מתוך תוכנית לרכישה חוזרת של מניות בהיקף של 12 מיליון דולר, נשאר לחברה לבצע רכישה חוזרת של כ-1 מיליון דולר, שצפויה להסתיים ברבעון 4 של שנת 2015.
תחזית הנהלת החברה היא להכנסות בהיקף של 37-41 מיליון דולר ורווח למניה, על בסיס GAAP, של 8-17 סנט, ורווח למניה, על בסיס NON-GAAP, של 11-20 סנט.
תמחור: אנו עושים שימוש בתמחור על בסיס היוון תזרים מזומנים ועל בסיס מכפיל רווח. על בסיס מודל של היוון תזרים מזומנים אנו קובעים מחיר יעד של 19$ למניה. אנו מאמינים כי מכפיל 15, בניטרול קופת המזומנים של החברה הוא המכפיל
המתאים – מכאן, רווח חזוי למניה עבור שנת 2016, של 0.86 דולר גוזר מחיר יעד של 13$ למניה. משקל זהה לשתי השיטות מוביל למחיר יעד של 16$ למניה.

 

 


עוד בתחום צב"ד

כתבות נוספות בתחום

צב"ד‬
נובה מדווחת על תוצאות שיא ל-2018
 יצרנית ציוד המטרולוגיה הישראלית עבור תעשיית המוליכים למחצה, דיווחה בנובמבר על הכנסות שיא ברבעון השלישי 2018, והודיעה על רכישה עצמית של...
קרא עוד
‫צב"ד‬
כרומה הטאיוואנית רוכשת 20%מקמטק תמורת 74 מ' ד'
בנוסף הצדדים יחתמו על הסכם שיתוף פעולה טכנולוגי
קרא עוד


תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות