פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
gill6001
 ז'יל פטיט, סגן נשיא Segula Technologies. צילום: יח"צ

"לחברות ישראליות המייצרות מוצרים רבים לתחומים אחרים יש הזדמנות להכנס לענף הרכב", כך אומר ז'יל פטיט, סגן נשיא Segula Technologies.

ד"ר פטיט הגיע לישראל במסגרת הכנס השני למפתחי רכב ומערכות רכב שערכה מכללת אפקה להנדסה.

פטיט הוא הגורם האחראי על כל הטמעת המערכות הטכנולוגיות ברכבי נוסעים, כלי רכב תעשייתיים ויישומים בתחומים משיקים כמו רכבות, אנרגיה ותעופת חלל.

לדברי פטיט, "Segula Technologies, היא חברה בינלאומית בבעלות פרטית. המטה שלה הוא בצרפת והיא מעסיקה מעל 10,000 עובדים ב-26 מדינות".

"50% מהפעילות שלנו היא בעולם הרכב", אמר. השם הוא עברי, בלוגו של החברה יש את הניקוד 'סגול', וצבעו סגול. זה לא מקרי – הבעלים יהודים.

"כחברה הנדסית אנחנו מספקים ללקוחות עזרה כשחסרים להם מפתחים, או כשהם צריכים לשלב במוצר משהו שהוא מחוץ לתחום העיקרי של התמחותם, למשל שילוב מצלמה ושבבים למוצר של חברה המפתחת אלגוריתמים של ראיה מלאכותית".

לפתוח דלתות ללקוחות התעשייתיים בעולם

לדבריו, "אני אחראי על קבוצת המערכות. הקבוצה שלי עובדת על חלקים אלקטרוניים וחשמליים וכן עושה שילוב מערכות. בישראל פתחנו את המשרד לפני כשנתיים ויש לו שתי מטרות. הראשונה להביא את הידע שלנו בתחום הרכב, תהליכים ותקנים לישראל, בפרט לחברות טכנולוגיה שכעת בונות טכנולוגיה לתעשיות אחרות ורוצות ליישם אותה בתחום הרכב".

המשימה השניה, אמר ד"ר פטיט, "היא איתור חברות טכנולוגיה מתקדמות בתחום האלקטרוניקה והמכניקה, כדי לעזור להם לצאת מחוץ לישראל ולפתוח דלתות ללקוחות התעשייתיים שלנו בעולם".

"כידוע, הטרנד הגדול ביותר בתחום הרכב הוא המכונית האוטונומית. כולם מתכוננים אליה אבל בדרך יש הרבה שלבים ואבני בניין, למשל מערכות סיוע לנהג (ADAS)".

"יש נסיעות במכוניות אוטונומיות בתנאים מוגבלים", הסביר ד"ר פטיט. "יש הסכמה בתעשייה שהדגש במכוניות עובר לאלקטרוניקה, והדבר הראשון היה עזרים לנהג".

"אנחנו משפרים את מערכת בקרת השיוט כך שתהיה אדפטיבית, כלומר שפחות יצטרכו את התערבות הנהג כדי לבלום, אלא שהמכונית תעשה זאת באופן עצמאי כתגובה לאירוע הדורש זאת ואשר נקלט בחיישנים של הרכב".

תופעה אשר תייצר הזדמנויות

"מכיוון שיש לנו 50% ברכב והשאר בתחומים אחרים – אנו מוצאים שיש הזדמנויות לפרקטיקה טובה חוצת תעשיות. מרחפנים ועד למטוסים. שפרוצדורות התכנון יכולות לקבל השראה מתעשיית התעופה".

"ואולם גם הכיוון ההפוך ייושם. בענף הרכב עובדים עם נפח גדול, ולכן יש חשיבות לעלות פחותה מאשר במטוסים. אנו רואים את פרקטיקות התכנון לפי עלות עובר מתעשיית הרכב לשאר התעשיות. עבור ישראל, שחזקה בתחום התעופה – התופעה הזו תייצר הזדמנויות".

לשאלה כיצד ייראו חלקי רכב בעתיד, אמר פטיט כי "החלקים המכאניים חייבים להיות מוחלפים על ידי חלקים אלקטרוניים. דוגמה במקום המערכת המכאנית שמחברת את ההגה לגלגלים, נחליף את הציר בין ההגה והגלגלים ברכיבים אלקטרוניים (Steer By Wire), ובמקום קשר הידראולי ישיר בין דוושת הבלימה לבין הבלם, תהיה מערכת אלקטרונית (Break By Wire)".

מכונית אוטונומית מלאה – לא לפני 2035

"עם זאת הציבור והרגולטורים עלולים לחשוש מהתפתחויות אלה. כך למשל אינפיניטי הציעה כבר ב-2014 אפשרות להגה אלקטרוני, אבל נאלצה לחזור להגה מכאני".

התחזית שלנו, אמר פטיט, "היא שהרבה רכיבים אלקטרוניים ישמשו כרכיבים מסייעים לפני שיחליפו את החלקים המכאניים. באשר לרכיבים האלקטרוניים הטהורים, אנו רואים יותר ויותר מעבדים בכל מכונית".

"בכל הקשור לבטיחות, כדאי שתהיה יתירות וארכיטקטורה מבוזרת. אבל הביזור יכול להיות מבוסס חומרה או מבוסס תוכנה. כך למשל Autosar היא ארכיטקטורה המאפשרת לשלב את מערכת הבידור ומערכות הבטיחות על אותה חומרה".

באשר לשאלה מתי נראה ברחובות מכוניות אוטונומיות, "אי אפשר לתת תאריכים כי זה הקסם של הטכנולוגיות. אפשר לבנות מפת דרכים, אבל היא עלולה להשתנות".

"אנו עשויים לראות מכוניות ראשונות שתהיינה אוטונומיות במצבים מסוימים בין 2020 ל-2025. מכונית אוטונומית מלאה, שתוכל להסתדר בכל מצב – ההערכה היא שלפי הידע הנוכחי אפשר לצפות להם לא לפני 2035.

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
ישומי בינה מלאכותית הם מנוע צמיחה מרכזי לתעשיית השבבים
כך אמר ד"ר וולי ריינס, מנכ"ל חב' מנטור בראיון מיוחד ל- Chiportal
קרא עוד
‫שבבים‬
חברת ההזנק של בינה מלאכותית Wave Computing תקנה את מיפס
המהלך יאפשר ל-Wave Computing להתרחב מאימון של בינה מלאכותית במרכזי נתונים להסקה של בינה מלאכותית במערכות משובצות
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות