פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

Nova_Measuring_Instruments

 

 

נובה מכשירי מדידה, ספקית פתרונות מדידה לבקרת תהליכים בתעשיית המוליכים למחצה, דיווחה אתמול (ד') על תוצאותיה לרבעון הראשון של שנת 2015.

ההכנסות ברבעון הראשון של 2015 הסתכמו ב-27.5 מיליון דולר, עלייה של 6% בהשוואה לרבעון הרביעי 2014, וירידה של 21% בהשוואה לרבעון הראשון 2014. הכנסות הרבעון הראשון של 2014 כללו הזמנה משמעותית אשר הוכרה  באותו רבעון.
שיעור הרווח הגולמי ברבעון הראשון של 2015 היה 52%, ללא שינוי, בהשוואה לרבעון הרביעי של 2014, ובהשוואה ל- 51% ברבעון הראשון של 2014.

ההוצאות התפעוליות ברבעון הראשון של 2015 הסתכמו ב-12.1 מיליון דולר, כללו 1.1$ מיליון דולר הוצאות הקשורות ברכישה, זאת בהשוואה ל- 11.9 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2014, ו-11.4 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2014.
על בסיס כללי החשבונאות המקובלים (GAAP), דיווחה החברה על רווח נקי של 3 מיליון דולר, או 11 סנט למניה בדילול מלא ברבעון הראשון של 2015. זאת בהשוואה לרווח נקי של 3.3 מיליון דולר, או 12 סנט למניה בדילול מלא ברבעון הרביעי של 2014, ורווח נקי של 6.4 מיליון דולר, או 23 סנט למניה בדילול מלא ברבעון הראשון 2014.
על בסיס Non-GAAP, בניכוי התאמות של מיסים נדחים, הוצאות בגין תגמול מבוסס מניות, והוצאות הקשורות לרכישה, דיווחה החברה על רווח נקי של 4 מיליון דולר או 15 סנט למניה בדילול מלא ברבעון הראשון של 2015. זאת, בהשוואה לרווח נקי של 2.3 מיליון דולר, או 8 סנט למניה בדילול מלא ברבעון הרביעי של 2014, ורווח נקי של 6.9 מיליון דולר, או 25 סנט למניה ברבעון הראשון של 2014.

תגובת המנכ"ל
"זו הייתה פתיחה טובה מאוד לשנת 2015, עם תוצאות אשר עקפו את הרף העליון של תחזיותינו לרבעון, הן במונחי הכנסות והן במונחי רווחיות", אמר איתן אופנהיים, נשיא ומנכ"ל נובה. "מעבר לביצועים העסקיים והתפעוליים החזקים, אל מול היעדים האסטרטגיים שלנו, בולטת ברבעון זה רכישת ריוורה (ReVera) כאבן דרך משמעותית. עם השלמת הרכישה אנו מרוצים מתהליך האינטגרציה עד כה ומעודדים מהאימוץ הגובר של פתרונות ה-X-Ray של החברה אשר מגדילים כבר היום את נוכחותנו אצל יצרני הזיכרונות, עם שלושה לקוחות מובילים אשר הזמינו לאחרונה מספר מערכות XPS. התקדמות זו תומכת בתחזיותינו לצמיחה בעתיד, ופעם נוספת מאמתת את מודל הצמיחה ארוך הטווח שלנו."
"הרכישה שביצענו לאחרונה מהווה הישג משמעותי ביישום התוכנית האסטרטגית שלנו להרחבת היצע הפתרונות של החברה, תוך המשך צמיחה אורגנית ואי-אורגנית" המשיך מר אופנהיים. "ההזמנות שקיבלה החברה המורחבת ברבעון הראשון, ועד כה גם עבור הרבעון השני, משקפות את הפוטנציאל העסקי הגדל אשר יניע צמיחה ברבעונים הבאים, יאיץ את צמיחתנו עבור השנה כולה, ומחזק את האופטימיות שלנו לעתיד לבוא."

תחזית לרבעון השני 2015
ההנהלה סיפקה תחזית עבור הרבעון השני, אשר יסתיים ב-30 ביוני 2015.
על פי ההערכות הנוכחיות, צופה ההנהלה:
 • הכנסות בין 33 ל-35 מיליון, המשקפות צמיחה של לפחות 20%, בהשוואה לרבעון הקודם.
 • רווח במונחי Non-GAAP בטווח שבין 7 סנט ל-11 סנט למניה.
 • הפסד במונחי GAAP בטווח של (3-) סנט ל-1 סנט למניה, הכולל הוצאות חד-פעמיות של 2.9 מיליון דולר, אשר קשורות לרכישה ולהפחתה בגין נכסים בלתי מוחשיים שנרכשו.

 

עוד בתחום צב"ד

כתבות נוספות בתחום

צב"ד‬
Advanced Energy ממנה את אמיר וקס למנכ"ל חברת הבת החדשה שלה בישראל.
מינוי זה משתלב במאמציה של AE לבסס את צמיחתה בתחום עסקי השבבים בישראל וחיבורה לתעשייה המקומית. חברת הבת תציע מוצרים נבחרים מהמגוון של AE,...
קרא עוד
‫צב"ד‬
שחקנים בתחום הבדיקות והאנליזות של חומרים ירוויחו מהשגשוג בתחום ה-IOT
מקורות בתעשייה אמרו שהייצור הכמותי של תהליך 7nm אצל Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) מלווה בביקוש חזק לניתוח חומרים מתקדם, שמספק הזדמנויות...
קרא עוד


תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

 • 1-Synopsys_Logo_HQ
 • 2-Umclogo
 • 3-EMC
 • 1
 • 5-Gary
 • 6-SIA
 • 7-muadon-shovevim
 • 8-Logo_Chipex
 • 9-Chiportal_logo_HR
 • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
כל החדשות
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות