פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
IMG 7269
 מנכ"ל NVIDIA ג'נסן הואנג ומנכ"ל מלאנוקס איל ולדמן באירוע שעסק באקוסיסטם של התבונה המלאכותית בישראל, 26.3.2019. צילום: אבי בליזובסקי

ברחבי העולם כבר נערכים לפרישת רשתות הדור החמישי, המכונות גם 5G הפועלות בטכנולוגיות חדשות וצפויות לאפשר העברת נתונים בקצב מהיר מאי פעם.

התאמת הרשתות הסלולריות לעידן עתיר דאטה והצורך להתאימו לתוכנות עתירות ביצועים, בין היתר בתחומי הבינה המלאכותית והאינטרנט של הדברים, עמדו גם במוקד ועידת המובייל העולמית שנערכת השבוע בלוס אנג'לס (Mobile World Congress).

בנאום המרכזי שנשא בוועידה, חשף ג'נסן הואנג, מייסד ומנכ"ל NVIDIAמספר פיתוחים עליהם עובדת החברה בימים אלה, בין היתר באמצעות שיתוף פעולה עם ענקית הקוד הפתוח Red Hat וספקית שירותי הטלקום הגדולה בעולם, Ericsson.

בראש הדברים, הציג הואנג NVIDIA AERIAL - חבילת תוכנה למפתחים לאימוץ המוני של יישומי בינה מלאכותית במיחשוב קצה לרשתות סלולריות מהדור החמישי. החבילת תרוץ על פלטפורמת EXG ותאפשר למפעילות סלולאר ומפתחים לפתח ארכיטקטורות חדשות.

בנוסף, NVIDIA ורד האט, החברה הגדולה בעולם בפתרונות מבוססי קוד פתוח, הודיעו על הרחבת שיתוף הפעולה בין החברות על מנת לספק לתעשיית הטלקום (המפעילות הסלולריות בעיקר) פתרונות תוכנה שירוצו על פלטפורמת Red Hat OpenShift בעידן רשתות סלולריות מהדור החמישי ויאפשרו ביצועים חזקים בעידן הבינה המלאכותית ויישומים עתירי נתונים. הפיתוח צפוי לסייע למפעילות הסלולאריות במעבר לרשתות רדיו סלולריות מהדור החמישי במטרה להתאים אותן לאפליקציות מבוססות בינה מלאכותית. מוקדם יותר השנה החברות הודיעו על הרחבת שיתוף הפעולה ביניהן שמאפשר ללקוחות להשתמש בפלטפורמת ה-EGX של אנבידיה על גבי ה- Red Hat OpenShift, במטרה להקל על השימוש במעבדים של NVIDIA במיחשוב הקצה ביישומים של AI, מדע נתונים ולמידת מכונה.

לדברי הואנג: "התעשייה דורשת רשתות מהדור החמישי (5G) ומהפכת 'הכל חכם' כבר החלה. מיליארדי חיישנים והתקנים יפוזרו בכל הרחבי העולם ויאפשרו יישומים ושירותים חדשים. אנו עובדים עם רד האט כדי להביא לבניית תשתית מיחשוב עוצמתית מבוססת GPU וענן שתאפשר ביצועי על וסקיילביליות לעידן ה-5G. עם הרוח הגבית של NVIDIA EGX EDGE, יפותחו אפליקציות חדשות, ממש כמו שקרה במהפכות הטלפונים החכמים".

עוד הודיע ג'נסן הואנג על האצת שיתוף הפעולה עם ספקית שירותי הטלקום הגדולה בעולם, אריקסון לפיתוח טכנולוגיות שיאפשרו למפעילות סלולריות לבנות רשתות רדיו סלולריות דור חמישי ( 5(G וירטואליות ועוצמתיות באמצעות מעבדים חזקים. מטרת רשתות אלה הינה להקל על המעבר של המפעילות הסלולריות לעידן עומס הנתונים ויישומים מבוססי AI ואינטרנט של הדברים. שיתוף הפעולה משלב בין היכולות של אריקסון בכל הקשור לפיתוח רשתות רדיו סלולריות (RAN) וההובלה של NVIDIA בפלטפורמות מיחשוב המבוססות על מעבדים גראפיים עוצמתיים, יישומי בינה מלאכותית ומחשבי על.

אנבידיה ומייקרוסופט מכריזות על שיתוף פעולה טכנולוגי עבור עידן מיחשוב הקצה החכם

NVIDIA ומיקרוסופט הכריזו אמש בועידת המובייל העולמית בלוס אנג'לס, על שיתוף פעולה טכנולוגי שיתמקד במחשוב קצה חכם במטרה לסייע לתעשיות שונות לשפר את הניהול וההפקה של תובנות ממבול הנתונים שמגיע מחנויות קמעוניות, מחסנים, מתקני ייצור, בניינים מחוברים, תשתיות עירוניות וסביבות אחרות.

אינטגרציה הדוקה בין Microsoft Azure לבין פלטפורמת NVIDIA EGX מאפשרת לשתי החברות לפעול יחדיו לקידום היכולות החישוביות של בינה מלאכותית מהקצה עד לענן ולהועיל לעסקים ברחבי העולם.

מסגרת NVIDIA Metropolis video analytics application framework שרצה על גבי EGX, עברה אופטימיזציה לעבודה עם Microsoft’s Azure IoT Edge, פתרונות למידת המכונה של Azure ועם התקן Azure Data Box Edge במארז חדש המבוסס על NVIDIA T4 GPUs. בנוסף, שרתים הנושאים הסמכה של NVIDIA ומוכנים למכירה מן המדף, עברו אופטימיזציה להרצת שירותיAzure IoT Edge ולמידת מכונה, זמינים כעת לרכישה מיותר מתריסר יצרני ציוד מקורי, בהם דל, היולט פקארד אנטרפרייז ולנובו.

ג'נסן הואנגאמר בועידה: "החל העידן של מחשוב קצה חכם. התעשיות הגדולות בעולם רוצות להריץ מחשוב בינה מלאכותית בקצה, למצות תובנות מזרמי נתונים רציפים ולחוש, להסיק ולפעול בנקודה שבה מתרחשת הפעולה," "עם הזמן, היקף המחשוב הזה יהיה הגדול ביותר שנוצר אי פעם, משום שהוא יחבר טריליונים של חיישנים חכמים. הפלטפורמות של NVIDIA ומייקרוסופט משתלבות ומשלימות זו את זו בכדי להציע ללקוחות פתרון מקיף מהקצה עד לענן."

"בעולם שבו מחשוב מוטמע בכל מקום ובכל דבר, ארגונים זקוקים למארג מחשוב מבוזר המשתרע מהענן עד לקצה," אמר סאטיה נאדלה, מנכ"ל מייקרוסופט. "יחד עם אנבידיה, אנו מביאים את העוצמה של Azure ו-Azure AI להתקני הקצה ומאפשרים ללקוחותינו חוויות פורצות דרך."

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
אלקטריאון מדווחת על עמידה במבדקי תקינה בינלאומית המשמעותיים להפעלת המערכת בפרויקט ההדגמה בשוודיה
החברה שחתמה על חוזה מול מנהל התחבורה השבדי להדגמת טכנולוגיית כביש חשמלי חכם באי גוטלנד שבשוודיה באורך 1.6 ק"מ,...
קרא עוד
‫שבבים‬
דון באטלר,מנהל הקישוריות בפורד ל-CHIPORTAL: "אנו מעבירים תכנון שבבים לתוך החברה"
"בכלי הרכב הנבנים היום, הקישוריות ממלאת תפקיד מרכזי למעשה. בארה"ב בכל כלי הרכב שאנו מוכרים יש יחידת שליטה...
קרא עוד 

תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות