פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
artificial intelligence 4550606 640
Image by Gerd Altmann from Pixabay

גוגל טוענת שהיא פיתחה מחשב קוונטי שזקוק ל-200 שניות בלבד לפתור בעיה (בדיקת הרנדומליות של סדרת מספרים) שלפתרונה מחשב העל המהיר ביותר של יבמ זקוק ליותר מ-10,000 שנים. המחשב, כך מספרת גוגל, מייצג טכנולוגיה פורצת דרך שמכונה Quantum Supremacy, ובהתאם, גוגל טוענת, גם אם לא באופן ישיר, להובלה בשוק המתפתח הזה.

להבדיל ממחשבים רגילים, ולא משנה אם מדובר במחשב אישי או מחשב על, מחשוב קוונטי משתמש במה שמכונה "ביטים קוונטיים" או "קיוביט" (Qubit). ביטים אלה יכולים לקבל כל שילוב של אחד ואפס בו זמנית, בעוד שבמחשוב הרגיל, ביט (סיבית) יכול להיות או אחד או אפס. הפירוש הוא מהירות עיבוד גדולה פי כמה והדוגמה שגוגל סיפקה היא אולי קיצונית, אבל מייצגת.

מחשבים קוונטיים כבר פועלים, אבל בינתיים הם פשוטים מכדי שהביצועים שלהם יעלו על ביצועי המחשבים הרגילים (אבן דרך המכונה עליונות קוונטית). IBM העמידה את המחשב שלה Q System One לרשות ניסויים ומחקרים מסחריים והקימה רשת של שותפים כמו אקסון/ מוביל כדי לקדם את הענף שבראשית דרכו. D-wave, ריגטי וכמה חברות אחרות נותנות גישה למחשבים קוונטיים פועלים. לגוגל יש פעילות מחקר של בינה מלאכותית קוונטית, וכמוה אינטל, ומיקרוסופט יצרה את רשת קוונטית משלה שכוללת ספקי תוכנה וחומרה כדי לקדם את הטכנולוגיה.

גוגל טוענת שהשימוש במחשוב קוונטי יכול לשמש לתכנון סוללות קלות משקל עבור מכוניות ומטוסים, ומצד שני לעזור לפתח תרופות חדשות.

"השגת יכולות המחשוב הנדרשות עדיין נמצאת במרחק של כמה שנות עבודה ופיתוח קשות, אבל אנחנו כבר רואים נתיב ברור עכשיו, ואנו משתוקקים לנוע הלאה", נכתב בפוסט שהעלתה החברה לבלוג הרשמי שלה, שעוסק בנושא.

יבמ, אחת השחקניות המובילות בשוק המחשוב הקוונטי, טענה, כי עוצמת הממצאים שהציגה גוגל אינה נכונה. בפוסט משלה ציינה החברה, כי גוגל לא ממש דייקה ברמת הקושי של הבעיה שהיא פתרה. לפי יבמ, על ידי שימוש במחשב על אפשר לפתור את אותה בעיה ביומיים ומחצה – "קצת" פחות ממה שגוגל טענה לו, ואף ציינו, כי שיפורים נוספים במחשב העל יאפשרו לפתור אותה בזמן קצר יותר. המשמעות היא, שגוגל לא פתרה בעיה שהיא מחוץ ליכולות המחשוב של מחשב על קלאסי.

"אנחנו מפצירים בקהילה להתייחס בתשומת לב ובהרבה סקפטיות לטענה, שלראשונה מחשב קוונטי עשה משהו שמחשב קלאסי לא יכול לעשות", נכתב בפוסט.עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
אפל מגבירה הזמנות המעבדים לאייפון 11 מ-TSMC
הבקשה הזאת מצביעה גם על כך, שהמכירות של הדור הקודם של המכשירים, iPhone 10, לא היו מוצלחות דיין עבור אפל, ולכן הפעם...
קרא עוד
שבבים
בואינג וטקטיקל רובוטיקס הישראלית בוחנות פיתוח של רכבי אוויר הממריאים אנכית
יצרנית המטוסים בואינג וחברת טקטיקל רובוטיקס (Tactical Robotics) הישראלית, חתמו על הסכם לפיתוח אפשרי של כלי טייס מבוסס...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות