פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

אינטל במו"מ מתקדם לרכישת מפתחת שבבי ה - AI הבאנה לאבס

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
Habana Logo
 לוגו חברת הבאנה לאבס

עיתון כלכליסט פרסם הבוקר ידיעה לפיה אינטל נמצאת במו"מ מתקדם לרכישת חברת השבבים האבנה לאבס ביותר ממיליארד דולר.

הבאנה לאבס הוקמה ביוזמתו של היזם הסדרתי אביגדור וילנץ בשנת 2016. וילנץ גייס את הצוות המוביל שכלל את דווידי דהן כמנכ"ל, את רן חלוץ, כסמנכ"ל פיתוח ואת שלמה רייקן כCTO- - שלושתם בעלי נסיון רב ועבר מפואר בחברות שבבים ישראליות כדוגמת פריימסנס, CEVA  DSP GROUP- ו. גם ההון הראשוני שהושקע הגיע מוילנץ וקבוצת משקיעים העובדים עימו כבר שנים. הרעיון היה להקים חברה שתפתח מעבד מתקדם אשר יספק יכולות עיבוד לישומים בסביבת מרכזי עיבוד נתונים ויצור תוך שימוש בבינה המלאכותית ורשתות מיחשוב עצביות ( (Deep Neural Networks . בשנתיים הראשונות שלה פעלה הבאנה תחת מעטה כבד של חשאיות כדי להבטיח יתרון טכנולוגי מול מתחרות אפשריות אך בשנת 2018 נחשפה לציבור כאשר נזקקה לגייס מהנדסים רבים. בתקופה הזו החלה מערכת הקשרים של החברה עם אינטל שהובילה סבב גיוס של 75 מליון דולר דרך זרוע ההשקעות שלה אינטל קפיטל. ביחד עם אינטל השקיעו גם קרנות הון הסיכון בסמר, באטרי ונצ'רס, ו -WRV קפיטל של ליפ בו טאן.

הקשר הראשוני בין אינטל לבין הבאנה נוצר בעזרתו של אמיר פיינטוך, סגן נשיא אינטל העולמית (כיום בכיר בחברת גלובל פאונדריז). תחום שבבי AI נשלט ע"י חברת Nvidia ואינטל לא הצליחה עד כה להציג מענה הולם ליכולות של שבבים אלה.

בעת השלמת סבב הגיוס בהובלת אינטל קפיטל צוטט דוידי דהן, מנכ"ל הבאנה באומרו: "אנו מתרשמים מהאמון שהופקד בנו על ידי המשקיעים החשובים הללו, כולל חברת המוליכים למחצה המובילה בעולם, אינטל", ואילו ונדל ברוקס, סגן נשיא בכיר בחברת אינטל ונשיא אינטל קפיטל אמר: "לקבוצה של  הבאנה יש רקורד מוכח בתעשייה. חדשנות המעבדות של הבאנה ויכולת ההוצאה לפועל של שלהם יסייעו להניע את ההתפתחות הבאה של בינה מלאכותית."

נראה כי כעת החליטה אינטל להעלות שלב במאמציה לתפוס עמדת מובילות בתחום השבבים מבוססי בינה מלאכותית ע"י רכישת חברת הבאנה לאבס. ההערכות הן כי הרכישה תיסגר בסכום שבין 1-2 מילארד דולר.

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
אלקטריאון מדווחת על עמידה במבדקי תקינה בינלאומית המשמעותיים להפעלת המערכת בפרויקט ההדגמה בשוודיה
החברה שחתמה על חוזה מול מנהל התחבורה השבדי להדגמת טכנולוגיית כביש חשמלי חכם באי גוטלנד שבשוודיה באורך 1.6 ק"מ,...
קרא עוד
‫שבבים‬
דון באטלר,מנהל הקישוריות בפורד ל-CHIPORTAL: "אנו מעבירים תכנון שבבים לתוך החברה"
"בכלי הרכב הנבנים היום, הקישוריות ממלאת תפקיד מרכזי למעשה. בארה"ב בכל כלי הרכב שאנו מוכרים יש יחידת שליטה...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות