פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
CEVA
 

 ספקית טכנולוגיות עיבוד האותות והבינה המלאכותית סיוה פרסמה את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2019, שהסתיים ב-31 במרץ. הכנסות החברה ברבעון הראשון הסתכמו ב-17 מיליון דולר, המשקפות ירידה של 3% לעומת הרבעון המקביל. בחלוקה למקורות הכנסה, ההכנסות ממכירת רישיונות וכלי פיתוח לתכנון שבבים גדלו ב-9% לעומת הרבעון המקביל והסתכמו ב-11 מיליון דולר, כ-65% מהמחזור; ואילו ההכנסות מתמלוגים ירדו ב-20% לעומת הרבעון המקביל והסתכמו ב-6 מיליון דולר, כ-35% מסך ההכנסות.


הרווח הגולמי ברבעון הראשון הסתכם ב-89% מהמחזור, לעומת 90% מהמחזור ברבעון המקביל. ההפסד הנקי וההפסד המדולל למניה על בסיס GAAP הסתכמו ב-2.3 מיליון דולר וב-10 סנט, בהשוואה להפסד של 2.2 מיליון דולר ו-10 סנט ברבעון המקביל.
בנטרול רישום עלות האופציות לעובדים והוצאות הקשורות לרכישות, הסתכם הרווח הנקי ב-0.3 מיליון דולר, והרווח המתואם למניה הסתכם בסנט אחד, 2 סנט מתחת לתחזיות האנליסטים. בהשוואה לרבעון המקביל, ירדו הרווח הנקי והרווח המתואם למניה ב-67% ו-75%, בהתאמה.


תזרים המזומנים התפעולי של סיוה ברבעון הראשון הסתכם ב-4.7 מיליון דולר, לעומת 1.8 מיליון דולר ברבעון המקביל.


8 הסכמים בשווקים חדשים
במהלך הרבעון הראשון חתמה סיוה על 8 הסכמים חדשים לרישוי טכנולוגיות לתכנון שבבים. 3 היו לאספקת מעבדי בינה מלאכותית, ראייה ממוחשבת וקול למוצרים מבוססי חיישנים חכמים; ו-5 הסכמים לאספקת טכנולוגיות קישוריות סלולרית למוצרי דור 5 וקישוריות בלוטות' ו-Wi-Fi למוצרי IoT. כל ההסכמים שנחתמו היו לאספקת טכנולוגיות למוצרים בשווקים חדשים שאינם בתחום התקשורת הסלולרית לסמארטפונים, ו-4 היו עם לקוחות חדשים. ההסכמים נחתמו עם יצרן רכב המתכנן ליישם טכנולוגיית בינה מלאכותית במכוניות אוטונומיות, יצרני שבבים לתחנות בסיס סלולריות דור 5 וכן תחנות בסיס קטנות, תקשורת סלולרית בין כלי רכב ותשתיות תחבורה (V2X), אוזניות בלוטות', דיבוריות חכמות, ומגוון מכשירי IoT. בפילוח גיאוגרפי, 3 מתוך 8 ההסכמים נחתמו עם לקוחות בסין, הסכם אחד עם לקוח בארה"ב, הסכם אחד באירופה, ו-3 הסכמים עם לקוחות באסיה-פסיפיק, כולל יפן.
ה.

3 הסכמים נוספים בדור 5


מנכ"ל סיוה, גדעון ורטהייזר, אמר עם פרסום התוצאות הכספיות: "סיפקנו רבעון חזק נוסף בתחום הסכמי הרישוי, כולל כמה הסכמים אסטרטגיים חדשים. השגנו הסכם משמעותי לאספקת מעבד הבינה המלאכותית שפיתחנו לאחת מיצרניות הרכב הגדולות בעולם. מדובר בהסכם הממצב אותנו בחזית הקדמית של הנהיגה האוטונומית ברמות 3 ומעלה. הרחבנו גם את נוכחותנו בתשתיות דור 5 עם שלושה הסכמים חדשים עם שחקנים מרכזיים בתחום. בנוגע לתמלוגים משוק הסמארטפונים, הכנסותינו נפגעו בעיקר בשל רמות המלאים הגבוהות אצל כמה יצרנים. ואילו ההכנסות מתמלוגים משווקים אחרים המשיכו לגדול, וצמחו ב-22% בהשוואה לתקופה המקבילה".


סמנכ"ל הכספים של סיוה, יניב אריאלי, הוסיף: "אנו ממשיכים להשקיע בזהירות במו"פ בתחומי צמיחה אסטרטגיים, שאפשרו לנו להרחיב את פעילות הסכמי הרישוי. במקביל לחולשה בתמלוגים משוק הסמארטפונים, נמשכת התחזקותנו בשווקים אחרים, במיוחד בשווקי תחנות הבסיס הסלולריות, הבלוטות' וה-IoT. גם ברבעון הראשון המשיכה סיוה ביישום תוכנית ה-buyback, ורכשה כ-91,000 מניות בהיקף של כ-2.5 מיליון דולר. החברה סיימה את הרבעון עם קופת מזומנים, בטוחות סחירות ופיקדונות בנקאיים של כ-171 מיליון דולר, ללא חוב".

 

למרות אינטל: התמלוגים צפויים לגדול
במהלך שיחת הוועידה שהתקיימה בעקבות פרסום הדוחות הכספיים, התייחס ורטהייזר להודעתה האחרונה של אינטל על כוונתה לצאת משוק המודמים לסמארטפונים מדור 5, בעקבות הסדר הפשרה בין אפל לקוואלקום. להערכתו, לא תהיה לכך השפעה על סיוה השנה, ולכן החברה מותירה את תחזית התמלוגים השנתית על כ-39 מיליון דולר, המשקפת צמיחה שנתית של כ-4%. בסך הכל, צפויה סיוה להציג הכנסות של כ-80 מיליון דולר ב-2019.
החברה גם הותירה את תחזית הצמיחה בתמלוגים לשלוש השנים הקרובות, וצופה להכפיל את ההכנסות מתמלוגים ב-2022. צמיחה זו צפויה בעיקר משווקי תחנות הבסיס הסלולריות מדור 5, המכוניות האוטונומיות, וממוצרים המבוססים על חיישנים חכמים - בהם השיגה סיוה הסכמים משמעותיים, שכמה מהם נחתמו ברבעון הראשון של השנה.במהלך שיחת הוועידה, מסר אריאלי תחזית לרבעון השני של השנה. הביקוש לטכנולוגיות של סיוה צפוי להימשך, וההכנסות מהסכמי רישוי צפויות להישאר ברמתן הגבוהה. בנוגע לתמלוגים, צופה החברה שיפור בהכנסות משוק הסמארטפונים בהשוואה לרבעון הראשון כתוצאה מתיקון הדרגתי ברמות המלאים בשוק זה, והמשך הצמיחה בתמלוגים משווקים אחרים.


הרווח הגולמי של סיוה ברבעון השני צפוי להסתכם בכ-88% מהמחזור. הוצאות התפעול, בנטרול הוצאה בסך 2.5 מיליון דולר בגין רישום אופציות לעובדים והפחתה לא-מוחשית בסך 0.2 מיליון דולר בגין רכישות, צפויות להיות דומות לאלו של הרבעון הראשון ולהסתכם ב-14.9-15.9 מיליון דולר. הכנסות המימון צפויות להסתכם בכ-0.9 מיליון דולר. שיעור המס המתואם ברבעון השני צפוי להסתכם בכ-0.3 מיליון דולר, ומספר המניות צפוי לעמוד על כ-22.8 מיליון, בדומה לרבעון הראשון.

עוד בתחום IPS וזכרונות

כתבות נוספות בתחום

‫ ‪וזכרונות IPs‬‬
Lite-On מוכרת את עסקי ה-SSD לקיוקסיה תמורת 165 מיליון דולר
קיוקסיה הוא השם הסופי של חברת הזכרונות שהוקמה על בסיס החטיבה של טושיבה (ולא פנגיאה כפי שפורסם בתחילה)
קרא עוד
‫ ‪וזכרונות IPs‬‬
מיקרון בונה מפעל בסינגפור
החברה גם ציינה ששוק הזיכרונות יהיה רגיל יחסית במחצית השנייה של 2019 אחרי היחלשות בביקוש במחצית הראשונה
קרא עוד
תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות