פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

פריסקייל משיקה סדרת שבבים בעלי צריכת הספק נמוכה

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני

fresscale_atom

פריסקייל סמיקונדקטור, חושפת לראשונה את משפחת Kinetis L, הבקרים הזעירים הראשונים בתעשייה שבנויים על מעבד ARM Cortex-M0+.

סדרת Kinetis L, הבנויה על טכנולוגיית זיכרון ההבזק החדשנית מבוססת על איי סיליקון ננו-קריסטלי המשפרים את החסינות של זיכרון ההבזק מפני אובדן המידע, ומאפשרים צריכת הספק הנמוכה ביותר בתעשייה.

עם התרחבות התקשורת המתבצעת בין מכונות, סדרת Kinetis L מספקת את ההזדמנות המיטבית למשתמשי ארכיטקטורות מיושנות, המבוססות על 8 ו-16 סיביות, להמיר אותן לפלטפורמות 32 סיביות ולהוסיף אינטליגנציה להתקנים הנמצאים בשימוש יום-יומי מבלי להגדיל את צריכת האנרגיה, בלי לייקר את העלויות, ובלי להקריב מקום.

"מנקודת המבט שלנו, מערכות 8 ו-16 סיביות על מנת שתוכלנה לעמוד במגמה צוברת התאוצה של ה-Internet of Things ,חייבות לעבור ל 32 סיביות", ציין שמואל ברקן, מנכ"ל משותף בפריסקייל ישראל ודירקטור לשיווק ומכירות במזה"ת ואפריקה. "הבקרים הזעירים בסדרת Kinetis L הינם מיטביים לשימוש בגל החדש של התקנים מחוברים, המשלבים את יעילות האנרגיה הנדרשת, מחיר נמוך, פיתוח קל וטביעת רגל קטנה עם ביצועים וציוד היקפי משופרים, ויכולת התאמת הגודל והאפשור של פורטפוליו Kinetis ב-32 סיביות".

התקנים, כגון מכשירי חשמל ביתיים קטנים, עזרי משחק, מערכות רפואיות ניידות, מערכות קול, מודדים חכמים ובקרות חשמל, יכולים כעת למנף את היכולות של 32 הסיביות ואת יכולת התאמת הגודל הנדרשת להרחבת קווי מוצרים עתידיים - והכל במחיר של 8 ו-16 סיביות ועם אותה רמת צריכת חשמל קטנה יותר.

המעבד ARM Cortex-M0+ צורך כשליש מהאנרגיה הנדרשת על ידי מעבדי ה-8 וה-16 סיביות הקיימים כיום, ובמקביל מספק בין פי 2 עד פי 40 ביצועים. סדרת Kinetis L משיגה את היעילות בזכות הליבה , מספר מצבי פעולה וציוד היקפי חסכני. התוצאה היא מיקרו בקר שצורך בסך הכל  50 מיקרו אמפר/למגה-הרץ במצב פעולה בעוצמה מאוד נמוכה (VLPR), שיכול להתעורר ממצב שינה, לעבד נתונים ואז לחזור למצב שינה, וכך להאריך את זמן הסוללה של ההתקן.

הממשקים ההיקפים החסכניים בצריכת חשמל של סדרת Kinetis L  נותנים יותר ביצועים עם פחות זרם בזכות שמירה על מידה מסוימת של תפקודיות גם כשהמיקרו בקר נמצא במצבי שינה עמוקה. במיקרובקרים  מסורתיים יש להפעיל את השעון הראשי ואת ליבת המעבד כדי לבצע ולו את המטלות הפשוטות ביותר, כמו שליחת וקבלת נתונים, לכידת או יצירת תצורות גל או דגימת אותות אנלוגיים. הממשקים ההיקפיים של סדרת Kinetis L יכולים לבצע את הפעילויות הללו מבלי לערב את הליבה או את המערכת המרכזית, וכך להפחית באופן קיצוני את צריכת החשמל ולשפר במקביל את חיי הסוללה.


סדרת Kinetis L מתייחסת לדרישה הקריטית לקלות שימוש עבור מפתחים  וזאת על ידי חידושים כגון: פלטפורמת הפיתוח Freedom מבית פריסקייל היא מערכת בדיקה ופיתוח קטנה, חסכנית ובעלת ערך תמורה גבוה להכנה זריזה של אבות טיפוס והדגמות ליישומים. היא משלבת תבנית בתקן תעשייתי עם מרחב גדול של ערכות המציעות אפשרויות הרחבה מצד שלישי. ממשק USB משולב לתיקון שגיאות שמציע מצב התקן באחסון מסיבי קל לשימוש עם ממשק תכנות הבזק., יציאה טורית ווירטואלית הרצה ובקרה.

תוכנת מומחי מעבדים היא כלי ייצור תוכנה רגיש להתקן ומבוסס ממשק גרפי. שמונע את הצורך לכתוב קוד להפעלת ציוד היקפי או מנהלי התקנים. כלי זה עוזר למפתחים להמיר בקלות יישומי 8 ו-16 סיביות לכדי פתרונות 32 סיביות בעזרת פישוט ארכיטקטורת התוכנה וקיצור דרמטי במיוחד של זמן הפיתוח.

יועץ פתרון הבקר הזעיר Kinetics הוא יישום מבוסס רשת חכם בורר בקרים זעירים אינטראקטיבי שעוזר לזהות איזה בקר זעיר מתאים יותר מהאחרים. הוא עושה זאת על ידי שימוש במסננים דינמיים המבוססים על מאפייני ההפעלה, אפשרויות אריזה, תצורות זיכרון וספריית החומרה של הציוד ההיקפי.


עוד בתחום טכנולוגיות ירוקותתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות