פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

 

electric bus 2911292 640
 אוטובוס חשמלי. המחשה - PIXABAY.COM

חברת אלקטריאון ועיריית תל-אביב-יפו הסכימו על שיתוף פעולה לביצוע פיילוט ראשון מסוגו להפעלת קו תחבורה ציבורית, באמצעות אוטובוס חשמלי של חברת 'דן' הנוסע על תשתית כביש חשמלי אותה מפתחת אלקטריאון.

חברת אלקטריאון הינה חלוצה בפיתוח טכנולוגית הכביש החשמלי, טכנולוגיה אשר באמצעותה ניתן ‏לצמצם את הצורך בסוללה יקרה וכבדה, למזער את הצורך בהצבת עמדות טעינה ותחנות דלק ברחבי ‏העיר והאפשרות לנסוע לזמן בלתי מוגבל (כל עוד נוסעים על התשתית) ברחבי העיר בעיקר עבור ‏תחבורה ציבורית. רק לאחרונה דיווחה החברה על סיום ניסוי ראשוני של מערכת הכביש ‏החשמלי והציגה לראשונה רכב נוסע ‏באופן רציף לאורך מקטע של 25 מטר בתוך מתחם הניסויים של החברה בבית ינאי לשביעות ‏רצונם של מפתחי המערכת. כעת, תשיק החברה לראשונה בישראל פיילוט תחבורה ציבורית על-גבי תשתית כביש חשמלי בשיתוף עם עיריית תל-אביב-יפו שידגים אוטובוס חשמלי של 'דן' הנוסע על קטע כביש בעיר.

שר האנרגיה, ד"ר יובל שטייניץ: "בהמשך למדיניות 2030 החדשה של משרד האנרגיה עליה הכרזתי, ‏מדינת ישראל תיגמל מאנרגיה מזהמת. לשם כך, אנו מייצרים את התנאים הטובים ביותר לפיתוח ‏תשתית רחבה לטעינת כלי הרכב ופריסתה ולקידום שוק כלי הרכב החשמליים בישראל.

חברת 'אלקטריאון' זכתה ב-2016 במענק של כמיליון וחצי שקלים לקידום הפרויקט לפיתוח מערכת טעינה ‏אלחוטית לתחבורה ציבורית חשמלית במסגרת מכרז "חלוץ והדגמה" של משרד האנרגיה, וקיום פילוט ‏עם עיריית תל אביב-יפו מוכיח כי מדובר בהשקעה מוצלחת"‏

אורן עזר, מנכ"ל חברת אלקטריאון: "חברת אלקטריאון רואה בפיילוט שלב יישומי ראשון של הטכנולוגיה שהנה בעלת פוטנציאל להפוך את תל אביב-יפו לעיר הראשונה בעולם שמיישמת בצורה רחבה טכנולוגיה זו. בכך תאפשר בצורה בת קיימא וכלכלית מעבר מלא לתחבורה חשמלית כולל תחבורה ציבורית, משאיות חלוקה, רכבים פרטים ואוטונומיים. פרויקט זה הנו בעל פוטנציאל לתרום תרומה ניכרת ביותר לצמצום זיהום האוויר שמקורו מתחבורה ציבורית בעיר תוך כדי שמירה על רמת השרות הקיימת ואף שדרוגה בעתיד. התשתית הנה כמעט ללא השפעה ויזואלית על העיר ובכך יוסר חסם מרכזי למעבר לתחבורה חשמלית. הדגמת כביש חשמלי בתל אביב-יפו תהיה בעלת השפעה רחבה הן בשיפור איכות האוויר בעיר לרווחת תושביה והן בהצגת פתרון תחבורה מתקדם ביותר לעולם כולו ומיצוב ישראל כמובילה עולמית בתחום. קיום פיילוט בעיר ייצר עניין רב ברחבי העולם."

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
אוניברסיטת תל אביב השיקה מרכז חדש למדע וטכנולוגיה קוונטית
פרופ ירון עוז, רקטור אוניברסיטת תל אביב: "המרכז החדש יהווה מרכז ייעודי למדע וטכנולוגיה קוונטית, שישמש קורת גג...
קרא עוד
שבבים
הוקם המאגד לפיתוח טכנולוגיות קוונטיות
הממשלה, התעשיות הביטחוניות, אקיוביט, מכון ויצמן, הטכניון, ומוסדות אקדמיים מובילים נוספים ישתפו פעולה בתחום...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות