פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

"עד 2024 - צפויים 1.9 מיליארד מנויי דור חמישי בעולם "

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
  Ericsson logo
 

ענקית התקשורת אריקסון קיימה השבוע את כנס חדשנות השנתי שלה במרכזו עמדה מהפכת הדור החמישי שצפויה להגיע לישראל בשנה הבאה.

אלון ברמן, מנכ"ל אריקסון ישראל, פתח את הכנס ואמר: "החדשנות לא מתרחשת לפני שהתשתית מוכנה ובהקשר זה הדור החמישי הוא המפתח להמשך חדשנות בארץ ובעולם. זו גם סיבה מרכזית לכך שאנחנו רואים השקות שאפתניות בסין ובדרום קוריאה, שם היעד הוא כיסוי של 90% מהאוכלוסייה בפרק זמן קצר. רק בסוף השבוע האחרון ראינו השקת דור 5 ב- 50 ערים גדולות בסין והיעד שהוצג ל- 2020 - 7% מהמנויים בסין מחוברים לדור החמישי.


אנחנו חוזים שקצב האימוץ של הדור ה- 5 יהיה מהיר יותר מזה של הדור הרביעי. יחד עם זאת הדור הרביעי ישאר הטכנולוגיה הדומיננטית בשני הבאות וב- 2024 אנו צופים לסדר גודל של 5 מיליארד מנויי דור רביעי ו 1.9 מיליארד מנויי דור חמישי. בחלק מההשקות שבוצעו בעולם עד היום, המפעילים מבינים שהם נותנים ערך מוסף ללקוח וגובים מחיר עבור השירות ובחלק מהמקרים השירות ניתן רק במסגרת החבילות הגדולות והיקרות יותר. מספר מפעילם (למשל בדרום קוריאה משלב עם הדור החמישי שירותים חדשים כמו גיימינג, תוכן ו –AR/VR.


אריקסון תומכת היום ב- 22 רשתות דור 5 בארבע יבשות שונות. על פי בדיקות השוואתיות שנעשו היא מובילה בביצועי הרשת, כך למשל קצב הורדת הנתונים ברשת הדור ה-5 של אריקסון הייתה גבוהה ב- 21% לעומת הספק שהגיע למקום השני. הדור החמישי הוא גם הזדמנות להתפתחות של תעשיות שלמות. כך למשל אריקסון משתפת פעולה עם טלפוניקה בגרמניה להקמת רשת דור 5 במפעל מרצדס ליצירת סביבת ייצור מתקדמת - מהירה יותר, גמישה יותר ובעלויות נמוכות יותר. אריקסון משתפת פעולה עם צ'יינה יוניקום בנמל בקינגדאו ליצירת נמל חכם בדור חמישי שיאפשר חיבור מנופים שנשלטים מרחוק לרכבים אוטונומיים ואמצעים נוספים. בצורה זו ניתן לחסוך עד 70% מעלויות כוח האדם אל מול נמל מסורתי. וקיימות דוגמאות רבות נוספות.


נתי כהן, מנכ"ל משרד התקשורת, אמר בהתייחס למכרז תדרי הדור ה- 5 "כרגע אנו מסיימים את שלב המענה לשאלות וההבהרות של החברות עצמן ושמחים שכלל המפעילים משתתפים בצורה עניינית בתהליך עצמו. הכרזת הזוכים בתדרים צפויה בשנת 2020 וזו תהיה השנה שבה יפרסו רשתות דור 5 בישראל.


לגבי ענף התקשורת הוא ציין : "כאשר מסתכלים על האזרח הממוצע הישראלי, שצורך בין 6-7 ג'יגה ממוצע בחודש, הוא לא חש שום משבר. מי שכן נמצאות במשבר, אפילו במשבר עמוק הן החברות עצמן. החברות צריכות לבצע התאמות ויש גם תיקונים כאלה ואחרים שהרגולטור צריך לבצע. המכרז של הדור החמישי הוא הזדמנות מצוינת על מנת לבצע את התיקון הנדרש, בייחוד עבור החברות שנושאות בעיקר הנטל של תשתיות הרשת, כדי להביא למצב שכלל המפעילים יישאו בעלויות של הרשתות עצמן."


הוא ציין ש"אנחנו בהחלט מעודדים מודלים חדשניים למפעילים עצמם ומתייחסים לכל בקשה שנותנת ערך מוסף למפעילים".


תומס נורן, ראש מסחור הדור החמישי באריקסון המלווה מקרוב את השקות הדור החמישי ברחבי העולם אמר: "הניסיון מראה כי לקוחות מוכנים לשלם כ- 15%-30% יותר עבור הדור החמישי וזוהי הזדמנות של ממש עבור התעשייה שיכולה להציע יותר ובמקביל לגבש מודלים חדשים של שירות ותמחור."


בדו"ח חדש שפרסמה אריקסון, מעריכה ענקית התקשורת כי עד שנת 2030 ההכנסות בתחום התקשורת והמחשוב שיתאפשרו באמצעות הדור החמישי ב-10 תעשיות שונות יגיעו ל 1.5 טריליון דולר. החלק עליו יוכלו להתמודד ספקי התקשורת יגיע ל 47% מהסכום הזה.

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
אפל מגבירה הזמנות המעבדים לאייפון 11 מ-TSMC
הבקשה הזאת מצביעה גם על כך, שהמכירות של הדור הקודם של המכשירים, iPhone 10, לא היו מוצלחות דיין עבור אפל, ולכן הפעם...
קרא עוד
שבבים
בואינג וטקטיקל רובוטיקס הישראלית בוחנות פיתוח של רכבי אוויר הממריאים אנכית
יצרנית המטוסים בואינג וחברת טקטיקל רובוטיקס (Tactical Robotics) הישראלית, חתמו על הסכם לפיתוח אפשרי של כלי טייס מבוסס...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות