פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

אסטרזניקה ו-JVP הקימו חממה לחברות לבריאות דיגיטלית

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
BEYOND BIO
מימין לשמאל: אראל מרגלית, איסקרה רייך ואוהד גולדברג. צילום: אלעד גוטמן

חברת התרופות הבינלאומית אסטרהזניקה, השיקה אתמול (יום ד') את כניסתה הרשמית לתחום החדשנות בישראל באמצעות פרויקט BeyondBio - תוכנית השקעות ייחודית בתחום הבריאות הדיגיטלית בישראל.

האירוע נערך במרכז פרס לחדשנות ביפו, בהשתתפות כ-300 מבכירי עולם הרפואה והפארמה בישראל. פרויקט BeyondBio מושק כחלק ממזכר הבנות להשקעות בישראל שנחתם לפני כחצי שנה בין ענקית התרופות הבריטית לרשות לחדשנות. ההשקעה הראשונית של חברת התרופות צפויה לעמוד על 10 מיליון שקלים.

תוכנית הדגל של הפרויקט, שמתקיימת בשותפות עם קרן JVP, נועדה לפתח ולקדם חברות חברות הזנק בתחום הבריאות הדיגיטלית במטרה לאתר ולהצמיח פתרונות טכנולוגיים פורצי דרך אשר יתנו מענה לאתגרים ולבעיות הדוחקות ביותר עימם מתמודדת תעשייה זו.

התוכנית היא שותפות אסטרטגית בין אסטרהזניקה עם קרן ההון-סיכון JVP, עמותת יוזמה לאומית, מכון המחקר והחדשנות של "מכבי שירותי בריאות" מוריס קהאן וקרן סגול, וחברת "מיקרוסופט". התוכנית תאפשר לחברות סטארט אפ מקומיות ליווי ומנטורינג, גישה למאגרי מידע, העשרה מקצועית, מימון ועוד.

השילוב של בריאות וטכנולוגיה הפך בשנים האחרונות למנוע צמיחה משמעותי במערכות בריאות ברחבי העולם ובכלל זה גם לאופן בו מזהים מחלות ומפתחים כלים לטיפול טוב יותר בחולים. חברת התרופות הבריטית אסטרהזניקה שלאחרונה נבחרה על-ידי המדד הבינלאומי IDEA Pharma כחברת התרופות החדשנית בעולם הודות להיקף מרשים של צנרת תרופות עתידית ומחקרים קליניים פורצי דרך, פועלת רבות בתחום החדשנות והבריאות הדיגיטלית. לחברה מספר מרכזי חדשנות וחממות טכנולוגיות בעולם, בין היתר בסין, שוודיה וצרפת. אסטרהזניקה זיהתה את הפוטנציאל של ישראל כיעד אסטרטגי בתחום הבריאות הדיגיטלית ולכן החליטה להשיק בארץ את פרויקט BeyondBio ולשתף פעולה עם גופים אסטרטגיים מובילים בתחומם.

אוהד גולדברג, מנכ"ל אסטרהזניקה ישראל: "הנציגות המקומית של אסטרהזניקה פועלת למעלה מעשור בהנגשת תרופות והשקעה במחקרים קליניים בישראל, וכעת אנו גאים להשיק את BeyondBio תוכנית ייחודית שנוצרה כחלק מההכרה בישראל ככוח עולה בתחום החדשנות והבריאות הדיגיטלית. אסטרהזניקה' באמצעות השותפים האסטרטגים של התוכנית' יתמכו בפיתוח פתרונות רפואיים שיעניקו למערכת הבריאות כלים טובים יותר לספק מענה לחולים בארץ ובעולם".

אראל מרגלית, יו"ר JVP ויוזמה לאומית: "עולם הבריאות והרפואה ניצבים בפני שינוים דרמטיים. לישראל יש כיום הזדמנות להפוך למובילה עולמית בחדשנות בתחום הבריאות הדיגיטלית, וליזמים הישראלים יש את היכולת להוביל את המהפכה הזו. בישראל יש את המוחות הטובים ביותר בתחומים הטכנולוגיים כמו בינה מלאכותית, סייבר ומערכות מידע מתקדמות. החיבור של הטכנולוגיות הישראליות פורצות הדרך בשילוב עם הידע והמומחיות והאתגרים שמציגה אסטרהזניקה, ענקית פארמה עולמית, יחד עם שותפים נוספים כמו מייקרוסופט, יוזמה לאומית, מכבי, בתי החולים המובילים של ישראל ובתי הספר לרפואה של מוסדות האקדמיה - מהווה תשתית משמעותית עבור היזמים בדרך להפוך את הבריאות הדיגיטלית למנוע צמיחה חדש שייצר אלפי מקומות עבודה בשנים הבאות, ותשתית לבניית הדבר הגדול בתחום הבריאות הדיגיטאלית, מכאן מישראל".

איסקרה רייך סמנכ"ל אירופה וקנדה באסטרהזניקה: "BEYONDBIO היא תוספת חשובה למאמץ הגלובלי ההולך וגדל של אסטרהזניקה בתחום החדשנות המתפרס על פני הגלובוס במיזמים ייחודיים בסין, ברזיל, וברחבי אירופה. מדובר בשילוב של מחקר ופיתוח, דיגיטל ושיווק שיחד תומכים באסטרטגיה של פיתוח חדשנות במטרה לשפר את בריאות המטופלים ברחבי העולם"

זיוה איגר, ראש הרשות לשיתופי פעולה תעשייתי וקידום השקעות זרות: ״סקטור מדעי החיים ונושא הבריאות הדיגיטלית הינם ממוקדי הליבה שבהם עוסקת הרשות. זאת כחלק מהחלטת ממשלה לקידום בריאות דיגיטלית כמנוע צמיחה, הכוללת השקעות ממשלתיות בהיקף של כמיליארד ש"ח. אנו שמחים לסייע וללוות את פעילותה של חברת אסטרהזניקה בישראל, ובפרט את תוכנית ההשקעות של החברה ורואים חשיבות רבה בקידום השקעות אסטרטגיות בבריאות דיגיטלית, כצעד משמעותי לחיזוק האקוסיסטם של מדעי החיים בישראל"

אירוע ההשקה של תוכנית ההשקעות BeyondBio נערך אתמול (יום ד') בהשתתפות בכירים במערכת הבריאות בישראל וחברי הנהלת חברת התרופות מנציגויות רבות ברחבי העולם ובכללם, איסקרה רייך מנהלת אזור אירופה-קנדה באסטרהזניקה, פאבלו פאנלה מנכ"ל אזור אירופה באסטרהזניקה, אוהד גולדברג- מנכ"ל אסטרהזניקה ישראל, אראל מרגלית- מנהל ומייסד קרן JVP ועמותת יוזמה לאומית, אניה אלדן- סמנכ"לית הרשות לחדשנות, פרופ’ ורדה שליו- מנהלת מכון המחקר והחדשנות של מכבי שירותי בריאות בשיתוף מוריס קהאן וקרן סגול, פרופ’ מרסל מחלוף דיקנית הפקולטה להנדסת ביוטכנולוגיה בטכניון, זיוה איגר ראש הרשות לשיתופי פעולה תעשייתי וקידום השקעות זרות ואורחים נוספים.

כחלק מפרויקט BeyondBio, אסטרהזניקה נכנסה לאחרונה גם כשותפה למרכז החדשנות ARC בבית החולים שיבא בתל השומר במסגרתו תיתן החברה תמיכה במחקרים ופיתוח פתרונות לאתגרי מערכת הבריאות בישראל.
עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
אפל מגבירה הזמנות המעבדים לאייפון 11 מ-TSMC
הבקשה הזאת מצביעה גם על כך, שהמכירות של הדור הקודם של המכשירים, iPhone 10, לא היו מוצלחות דיין עבור אפל, ולכן הפעם...
קרא עוד
שבבים
בואינג וטקטיקל רובוטיקס הישראלית בוחנות פיתוח של רכבי אוויר הממריאים אנכית
יצרנית המטוסים בואינג וחברת טקטיקל רובוטיקס (Tactical Robotics) הישראלית, חתמו על הסכם לפיתוח אפשרי של כלי טייס מבוסס...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות