פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
energy 78116 640
 חוות קולטי שמש לייצור חשמל. מתוך pixabay.com

יוזמות לחיסכון באנרגיה הן גורם מניע חשוב בצמיחה של שוק הציוד לקצירת אנרגיה. החברות שוקלות סדרה שלמה של כלים שנחוצים בשביל קצירת אנרגיה כדי לספק את הביקוש הגדל לאנרגיה.


הדאגה הגוברת לגבי הסביבה והרצון לחסוך באנרגיה הם כמה מהגורמים שתומכים בקבלה של הטכנולוגיה ברמה עמוקה יותר בחברה. יישומים שקשורים לאינטרנט של הדברים, אוטומציה של בניינים והביקוש החזק לחיסכון באנרגיה יהיו הכוחות המניעים של שוק קצירת האנרגיה. תעשיית הרכב תהיה שוק חשוב אחר, בגלל הביקוש הגדל לאנרגיה נקייה ברכב.

הדוח האחרון של PMR (Persistence Market Research) הדגיש את הצמיחה של המגזר, הודות לאמצעים שונים שאימצו ממשלות וארגונים שונים כדי להתמודד עם מקרי חירום ללא תקדים או כשלים של מכשירים כלשהם. בנוסף, צפוי שהאימוץ הגדול של מוצרי צריכה אלקטרוניים יגדיל בעקבותיו את האימוץ בעולם של פתרונות ציוד לקצירת אנרגיה.

ההכנסה הפנויה הגדלה של הצרכנים והאימוץ הגובר של מוצרי צריכה אלקטרוניים מתקדמים כמו טלפונים חכמים ומחשבים ניידים בכל העולם, במיוחד במדינות מתפתחות כמו סין, הודו וכדומה, הם כמה מהגורמים שמניעים את השוק בכל העולם. שיעור הצמיחה השנתי המורכב במגזר המסחרי צפוי להיות נמוך יחסית למגזר הגלובלי (איור 1).

ENERGY HARVESTING

איור 1: שוק הציוד לקצירת אנרגיה [מקור: Persistence Market Research]
חברות רבות חוקרות שיטות מתוחכמות לקצירת אנרגיה שכוללות כמה מקורות, שכל אחד מהם יכול לתרום כמות קטנה של חשמל, כגון התנועה של הגוף, רטט של תשתיות, קרינת RF ואנרגיית שמש.

בתחום המערכות בהספק גבוה, תאים פוטו וולטאים הם הפתרון שיהיה אבן היסוד של השוק, עם אתגרים חדשים הקשורים להגברת הנצילות שמוערים ביותר מ-30%. בתחום ההספק הנמוך עם מכשירים לבישים וטלפונים ניידים, פתרונות של אנרגיה קינטית, תרמית ו-RF יניעו את השוק הגלובלי בקצב ניכר.

מוצרי צריכה אלקטרוניים כמו ציוד הקפי של מחשבים, מצלמות אבטחה, צמידים אלקטרוניים, שעונים ורבים אחרים תורמים אף הם לביקוש לקצירת אנרגיה. אלה יישומים שיסתמכו על טכנולוגיות פיאזואלקטריות ופוטו וולטאיות. הגידול בהשקעות במגזר הצבאי הופך לגורם העיקרי לשגשוג של השוק והשקעות נוספות יגיעו בשנים הבאות.

את השוק הגלובלי של קצירת אנרגיה במגזר הרכב אפשר לחלק למגזרים לפי סוג הרכב לרכב חשמלי היברידי שאפשר להטעין מבחוץ, רכב חשמלי היברידי ורכב חשמלי מונע מצבר. מבין השלושה, מגזר הרכב החשמלי ההיברידי הוא נתח שוק מוביל. בשנים הבאות המגזר ישמור על נתח השוק הדומיננטי שלו על ידי גידול בשיעור צמיחה שנתי מורכב של 22.2% בחמש השנים הבאות.

פתרונות קצירת אנרגיה מאפשרים למערכות אלקטרוניות לפעול במצב אוטונומי כשאין מקור חשמל רגיל. המרה וניהול של חשמל הם בדרך כלל הליבה של מערכות קצירת חשמל מודרניות.

עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

‫שבבים‬
2020 הולכת להיות השנה החשובה ביותר עד כה בהתפתחות של תעשיית השבבים להאצת הבינה המלאכותית
כך עולה מדברי אנליסטים ומומחים לתעשיה שסיכמו את המגמות בתחום הבינה המלאכותית לשנת 2020
קרא עוד
שבבים
אינוביז ב-CES: העמקת החדירה לתחום הרכב ושימושים נוספים ללידר
הטכנולוגיה של אינוביז הישראלית נמצאים ברכבים של ב.מ.וו אבל ב-CES הציגה החברה גם יישומי עיר חכמה ובית חכם
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות