פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

האינטרנט של הדברים דוחף למעלה את יצרני השבבים

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
success 2917048 640
 האינטרנט של הדברים, מתוך PIXABAY.COM

 

המכירות של סמארטפונים אולי איטיות, אבל יצרני השבבים מקבלים דחיפה מהצמיחה שהובטחה מזמן באינטרנט של הדברים.


אנחנו שומעים כבר שנים שהאינטרנט של הדברים הוא הדבר הגדול הבא, ועברנו התניה לחזות תחזיות נועזות על טריליוני מכשירים והכנסות של עשרות מיליארדי דולרים בשבבים עם שמץ - או יותר - של הסתייגות.
עד כה, כמה יצרני שבבים דיווחו על ביקוש נחלש לשבבים בסמארטפונים, במיוחד TSMC בדוח הרבעוני שלה בחודש שעבר. ובכל זאת החששות לגבי שוק הסמארטפונים -- והאייפון של אפל בפרט -- לא מנעו מאפל לדווח על תוצאות איתנות ברבעון הראשון של השנה הקלנדרית הזאת, כולל מכירות של אייפון X שהיו טובות ממה שחששו.
הסיפור של הסמארטפונים אולי ישיג את ספקי השבבים ואולי לא, אבל דבר אחד שמאוד ברור מתוצאות הרבעון הראשון שפורסמו עד עכשיו הוא שהדחיפה שהמכירות של השבבים מקבלות מהאינטרנט של הדברים מאיצה. כמה חברות נתנו קרדיט לאינטרנט של הדברים על הגדלת המכירות, ביניהן אינטל, TI, STMicroelectronics, Cypress Semiconductor, Silicon Labs ורבות אחרות.


"בשנים האחרונות החברות האלה התארגנו מחדש כדי להקצות חטיבות שלמות לפלטפורמות אינטרנט של הדברים", אומר טום האקנברג, אנליסט ראשי של מעבדים מוטבעים ב-IHS Markit. "זאת הסיבה ששומעים כל כך הרבה שהאינטרנט של הדברים מגדיל את הרווח".
IC Insights חוזה שהמכירות הכוללות של שבבים לפונקציות של מערכות אינטרנט של הדברים יהיו שוות בערך 24.5 מיליארד דולר השנה, עלייה לעומת בערך 21.3 מיליארד דולר בשנה שעברה. חברת מחקרי השווקים עוסקת עכשיו בעדכון התחזית שלה לגבי המכירות של שבבי אינטרנט של הדברים, אבל לפי ההערכות של השנה שעברה השוק יגדל ל-31.1 מיליארד דולר עד 2020.

"החולשה בצמיחה של סמארטפונים בהחלט גרמה למובילי השבבים בטלפונים להגביר את מאמציהם לשרת את האינטרנט של הדברים", אמר רוב ליינבק, אנליסט מחקר שווקים בכיר ב-IC Insights.

IOT SEMICONDUCTOR MARKETעוד בתחום רכיבים

כתבות נוספות בתחום

‫רכיבים‬
מכון התקנים האמריקני קובע קווים מנחים למכשירי האינטרנט של הדברים
ההוראות החדשות נועדו לעידן שבו מיקרו מעבדים ו-TPM מאובטחים נעשים נפוצים
קרא עוד
‫רכיבים‬
מוטורולה סולושנס רכשה את יצרנית מצלמות הגוף WatchGuard
רכישה זו מצטרפת למספר מהלכים שביצעה החברה בשנה וחצי האחרונות, במסגרתן רכשה את חברת Avigilon המתמחה במערכות וידאו לאבטחה המשלבות בינה...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות