פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל
ZTE LOGO
 

 

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, הגן אתמול על החלטתו לשקול מחדש את הקנסות שהוטלו על תאגיד ZTE הסיני בשל המסחר עם איראן, בשלג העובדה שיצרנית הטלקום הסינית היא קניינית גדולה של ספקים אמריקנים.

לאחר שהתבטא בחריפות נגד פרקטיקות המסחר הסיניות, שלדבריו פגעו בתעסוקה בארצות הברית, זכה טראמפ לביקורות קשות הן מצד הרפובליקנים והן מצד הדמוקרטים, שהתחייב טראמפ לעבוד בשיתוף פעולה עם הנשיא הסיני, שי ג'ינפינג, כדי לסייע לתאגיד ZTE ואמר כי משרות רבות מדי בסין נפגעו.

  טראמפ הודיע בציוץ בטוויטר כי שוחח בסוגית ZTE עם נשיא סין שי וכי השניים סיכמו למצוא דרכים להחזיר את ZTE לפעילות. גם דוברת הבית הלבן לינדזי וולטרס, התייחסה לנושא אך סייגה אותו וציינה כי הנשיא טראמפ השאיר את שיקול הדעת בנושא לשר המסחר שלו וילבר רוס. כעת מעריכים בוושינגטון כי פקידים אמריקניים ישוחחו עם פקידים בכירים סיניים בנושא כשהמטרה המרכזית היא לפתור שתי סוגיות עקרוניות: הדדיות ממשית של סחר בין סין לארה"ב והבטחה כי הסינים לא יגנבו טכנולוגיות אמריקניות וכי השוק האמריקני לא יהיה חשוף לפעילות סייבר סינית זדונית בגלל חשיפתו לענקי טכנולוגיה סיניים.

תאגיד הענק סגר את פעילותו העיקרית, לאחר שמחלקת המסחר האמריקנית אסרה על חברות אמריקניות למכור רכיבים ל-ZTE במשך שבע שנים, בעקבות הפרתו את תנאי ההסכמים בנושא משלוח סחורות שמיוצרות עם רכיבים אמריקניים לאיראן ולצפון קוריאה.

"ZTE, חברת הטלקום הסינית הגדולה", אמר טראמפ, "קונה רכיבים רבים מחברות בארצות הברית. הדבר משתקף גם בעסקאות המסחר הגדולות שאנו דנים בהן עם סין וביחסי האישיים עם הנשיא שי", הוא אמר.

לפי גורם בכיר ב-ZTE, ב-2017 שילם תאגיד הטלקום השני בגודלו בסין סכום של 2.3 מיליארד דולר ל-211 יצואנים אמריקנים. לפי הערכות, חברות אמריקניות מספקות 25%-30% מהרכיבים ש-ZTE משתמשת בהם בסמארטפונים שהיא מייצרת, ברשתות ובמוצרים אחרים.

מחלקת המסחר של ארצות הברית בוחנת כעת אפשרויות נוספות להעניש את ATE חוץ מחרם הספקים, אמר גם וילבור רוס, שר המסחר האמריקני. "ZTE עשתה כמה דברים שגויים", הוא אמר. "אבל השאלה היא האם יש אלטרנטיבות אחרות שיחליפו את הסנקציות שהטלנו, ואת זאת אנו בודקים כעת בצורה יסודית יותר", הוא בישר במסיבת עיתונאים שהתקיימה בוושינגטון.

 

עוד בתחום רכיבים

כתבות נוספות בתחום

‫רכיבים‬
הסיליקון קרביד משיג את יעדי הביצועים של המערכות במכוניות היברידיות וחשמליות
סיליקון קרביד יכול להתגבר על המגבלות המבניות של הסיליקון, ולספק רמות של ביצועים שאי אפשר היה להשיג קודם
קרא עוד
‫רכיבים‬
ECI, פעם ספינת דגל ישראלית, נמכרת לריבון האמריקנית בחצי מיליארד דולר
ענקית התוכנה ממסצ'וסטס תשלם לבעלי מניות ECI סך של 324 מיליון דולר במזומן ועוד כ-32.5 מיליון מניות של ריבון
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות