פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

 

eci_logo
 

חברת ECI תתמזג לתוך ענקית התוכנה ריבון שמרכזה במסצ'וסטס. שווי העסקה נאמד ב-486 מיליון דולר, מהם 324 מיליון דולר במזומן ועוד 32.5 מיליון מניות של ריבון. בעלי המניות של ECI יקבלו עוד כ-31 מיליון דולר ממכירת נכסים של החברה. הם יאחזו בכ-23% ממניות החברה הממוזגת.

ECI מפעילה שני מרכזי פיתוח בישראל – בעומר ובפתח תקווה. כמו כן, היא מחזיקה מרכזי פיתוח בהודו ובסין. מספר העובדים שלה עומד על כ-1,700 ועל לקוחותיה נמנים 300 ארגונים, שכ-100 מהם הצטרפו בשלוש השנים האחרונות. ההכנסות שלה ב-12 החודשים שנסתיימו ב-30 בספטמבר עמדו על 376 מיליון דולר. דריל אדוארדס משמש כמנכ"ל ונשיא החברה.

ריבון מציעה פתרונות תקשורת לענן, לרשתות הארגוניות ולמשתמשי הקצה. הפלטפורמה שלה, שנקראת קנדי קלאוד (Kandy Cloud), כוללת יכולות פלטפורמת תקשורת כשירות (CPaaS) ותקשורת מאוחדת כשירות (UCaaS).


ECI שנוסדה בשנת 1961 עברה ידיים כמה וכמה פעמים, ובתחילת דרכה עסקה בתחום התקשורת הצבאית, לאחר מכן היא פנתה לשוק האזרחי עם מערכת שאיפשרה העברת שתי שיחות על קו אחד, פיתוח חדשני באותם ימים.

שיאה של ECI היה בימי בועת הדוט.קום בסוף שנות ה-90', אז היא מוזגה עם תדיראן תקשורת. החברה הממוזגת העסיקה כ-6,000 עובדים וגלגלה מחזור מכירות של כ-1.2 מיליארד דולר. אלא שכמה שנים לאחר מכן, ECI הייתה בין החברות הבולטות שסבלו מהתפוצצות אותה בועה, והיא החלה להפסיד. כתוצאה מכך, היא נאלצה לסגור פעילויות ולפטר מאות עובדים.
ב-2001 נכנסו לחברה אהרון דברת ובנו שלמה, והאחים עופר, לאחר שרכשו 12.5% מהחברה. ב-2007 היא נמכרה לקרן ההשקעות הבריטית אשמור ולאיש העסקים שאול שני. לפני כשנתיים רכש שני את חלקה של הקרן לפי שווי חברה של 200 מיליון דולר, וכאמור כעת הוא מוכר אותה ברווח.
החברה הממוזגת תהיה אמריקנית ותתמקד בצפון אמריקה וביפן. אחד התחומים שעליהם היא תשים דגש הוא הדור החמישי, שצפוי לנסוק בשנים הבאות ולהעלות את הדרישה לרשתות תקשורת.

פריץ הובס, נשיא ומנכ"ל ריבון, אמר כי "הרכישה של ECI תרחיב את הגישה שלנו לשוק רשתות התקשורת ותכניס אותנו לעולם הדור החמישי. ECI מביאה אתה טכנולוגיית רשתות ברמה עולמית והצלחה בתחרות ישירה עם השחקנים הגדולים בתעשייה. ריבון נטועה עמוק בצפון אמריקה וביפן, מה שיאפשר גישה מידית לפתרונות של ECI בשווקים החשובים הללו. אנחנו מאמינים שהשילוב בין שתי החברות ייצור הזדמנויות חדשות להגדלת ההכנסות ולהעלאת הצמיחה".

לדברי אדוארדס, "ריבון ו-ECI תצענה יחדיו את הפורטפוליו הנרחב של שתיהן בפתרונות תקשורת. לשתי החברות היסטוריה ארוכה והן ספקיות אמינות לספקיות שירותי התקשורת המובילות. ניצור ביחד חברה חזקה".

עוד בתחום רכיבים

כתבות נוספות בתחום

‫רכיבים‬
הסיליקון קרביד משיג את יעדי הביצועים של המערכות במכוניות היברידיות וחשמליות
סיליקון קרביד יכול להתגבר על המגבלות המבניות של הסיליקון, ולספק רמות של ביצועים שאי אפשר היה להשיג קודם
קרא עוד
‫רכיבים‬
"חברות החומרה בתחום הרובוטיקה זוכות כיום להתעניינות מצד קרנות הון סיכון"
כך אומר תום ראיין, מנכ"ל MassROBOTICS בתשובה לשאלת CHIPORTAL במהלך ביקור במתקני הארגון בנמל בוסטון. הביקור התקיים במסגרת כנס Science in the age of experience...
קרא עוד
תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות