פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

infiniDome תספק מערכות הגנה ל-GPS לחברה צרפתית גדולה

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני
Omer Sharar
 מייסד ומנכ"ל infiniDome, עומר שרר. צילום: יחצ

חברת הסטראט-אפ infiniDome חתמה על עסקה בשווי חצי מיליון דולר עם הקונגלומרט הצרפתי Orolia לשיווק מערכות הגנה מבוססות GPS מפני מתקפות סייבר.

infiniDome מפתחת ומייצרת את הפתרון הראשון בעולם שמגן על GPS שאינו צבאי. כיום קיימים בעולם פתרונות צבאיים להגנה על מערכות מבוססות GPS, שעלותם מתחילה בעשרים אלף דולר וגודלם ומשקלם הכבד אינו מתאים לשימושים אזרחיים או בטחוניים קלים. המערכת שמספקת infiniDome הינה מודול קטן, במשקל פחות מ-200 גרם ובעלות מתחת ל-2,000 דולר.

מערכות מבוססות GPS נמצאות בשימוש נרחב הן בתחום הבטחוני והן בתחום האזרחי, ומשמשות לניווט, מיקום וקביעת זמן (PNT).

למרות העובדה שהשימוש במערכות GPS כל כך נפוץ ונמצא בכל כלי רכב או מכשיר סלולרי, הן חשופות לחסימה וניתנות לשיבוש בקלות רבה על-ידי חוסם-GPS שכל אחד יכול לרכוש בכמה עשרות דולרים ב"עלי אקספרס". בנוסף, תשתיות קריטיות, כמו בנקים או חברות תשתית, מתבססות גם הן על מערכות סנכרון מבוססות GPS וחשופות גם הן לפגיעה. מציאות זו הולידה שוק של הגנה מפני מתקפות על מערכות GPS שהוערך בשווי של 3.8 מיליארד דולר בשנת 2018 וצפוי לגדול ל- 5.5 מיליארד דולר בשנת 2023.

מומחים בתחום מעריכים כי הגידול בשימוש במערכות לא מאוישות (רחפנים, כלי רכב אוטונומיים) המבוססות על GPS מעלה את הצורך בהגנה מפני משבשים שכאלה.

חברת infiniDome הוקמה על ידי עומר שרר, ואהוד שרר, אשר התמחו בתכנון ויישום פתרונות סנכרון מבוססי GPS לתעשיות הבטחוניות והאזרחיות ועל ידי משה קפלן, סא"ל לשעבר מחיל האוויר, מהנדס מערכות ל"א מתאדירן מערכות ואלתא. עומר, אהוד ומשה, הבינו כי בתחום האזרחי אין שום פתרון להגנת GPS מפני חסימות ושיבושים ומכיוון והתלות ב GPS של כל האפליקציות הקריטיות שחיינו היום נשענים עליהן רק הולכת וגדלה, הגנה על אפליקציות אלה לא יכולה להשאר רק בחזקת פתרונות צבאיים יקרים הנועדו להגנה על מטוסי קרב בלבד.

לאחר הקמת החברה, התקבלו המייסדים לאקסלרטור של iHLS , שעוסק בטכנולוגיות המיועדות לשוק ביטחון המולדת. החברה גייסה עד היום 1.5 מיליון דולר ממשקיע אנג'ל פרטי ומקרן בוטיק מלוקסמבורג Boundary Holding.

מייסד ומנכ"ל infiniDome, עומר שרר, אומר כי החברה עוסקת כיום בשלושה תחומים מרכזיים: התחום הראשון הוא הגנה על רחפנים, וכבר היום המערכת מוטמעת על כ-50 רחפנים המגינים על גבולות ישראל. התחום השני הוא הגנה על ציי משאיות, שבו אחד השוקים המשמעותיים של החברה כיום הוא באמריקה הלטינית, שם תופעת גניבת והעלמת משא ממשאיות מגיעה לנזק לכלכלה של עשרות רבות של מיליארדי דולרים, באמצעות שיבוש פשוט של מערכת ה-GPS במשאית. התחום השלישי הוא תשתיות קריטיות, כגון בנקים, דאטה סנטרים, וחברות תשתיות, כגון חברות חשמל וכדומה.

שרר: "אנחנו שמחים וגאים על העסקה עם החברה המובילה בעולם בתחום מערכות GPS ליישומים קריטיים. זוהי הבעת אמון משמעותית בטכנולוגיה, בצוות ובפתרון שאנחנו מפתחים. אין לנו ספק כי החיבור הזה יפתח דלתות נוספות בכל רחבי העולם".עוד בתחום שבבים

כתבות נוספות בתחום

שבבים
אלקטריאון מדווחת על עמידה במבדקי תקינה בינלאומית המשמעותיים להפעלת המערכת בפרויקט ההדגמה בשוודיה
החברה שחתמה על חוזה מול מנהל התחבורה השבדי להדגמת טכנולוגיית כביש חשמלי חכם באי גוטלנד שבשוודיה באורך 1.6 ק"מ,...
קרא עוד
‫שבבים‬
דון באטלר,מנהל הקישוריות בפורד ל-CHIPORTAL: "אנו מעבירים תכנון שבבים לתוך החברה"
"בכלי הרכב הנבנים היום, הקישוריות ממלאת תפקיד מרכזי למעשה. בארה"ב בכל כלי הרכב שאנו מוכרים יש יחידת שליטה...
קרא עודתגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות