פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

פורטל תעשיית השבבים בישראל מבית מגזין

צ'יפורטל - פורטל של תעשית השבבים בישראל
חדשות מתעשיית השבבים בישראל

בכירי תעשיית השבבים: הענף חייב להוביל את המהפכה הירוקה

PDFגרסת הדפסהדואר אלקטרוני


polar_bear_help
כרזה של ה-WWF  דובי הקוטב זועקים לעזרה

שלושה בכירים בתעשיית המוליכים למחצה אמרו לעיתון מרקורי ניוז כי בעיות האנרגיה של ארה"ב יכולים להיפטר באמצעות חברות השבבים שיחפשו דרכים חדשות לייצר ולשמר אנרגיה.
בשנים האחרונות פיתחו יצרניות השבבים מערכות המשתמשות בפחות אנרגיה ומכבות את הציוד שלא נמצא בשימוש באותו רגע כדי לחסוך אנרגיה.

ואולם לדברי בריאן האלה, מנכ"ל נשיונל סמיקונדקטור, ג'ון איסט מנכ"ל אלקטל, וט.ג. רוג'רס, מנכ"ל סיפרס סמיקונדקטור, מוצרים הקשורים לתחום האנרגיה יהוו אחוז ניכר יותר מהתעשיה בעתיד.

דו"ח שפורסם לאחרונה ואשר מונה את הענפים המובילים כיום בדאגה לסביבה הן יצרניותה תרופות ויצרניות השבבים. יבמ ודל מוזכרות בין החברות שקיבלו את הניקוד הגבוה ביותר – 79 ו-77 בהתאמה מתוך מאה. ואולם חברות רבות, גם בתחומים אלה דורגו בדירוג של מתחת ל-50 נקודות כאשר החציון היה 38 נקודות. כך למשל חברת אפל מדורגת הרחק מתחת לחציון עם 28 נוקודות למרות שהיא נתפסת בארה"ב כמובילה ירוקה.

ועידת האקלים בקופנהגן עומדת להסתיים. חברת פנאסוניק אירופה השתתפה בפעילויות הסבת תשומת הלב הציבורית להשפעות ההרסניות של שינויי האקלים וכיצד הטכנולוגיה יכולה לנהל את צריכת האנרגיה של האנושות.

החברה הציגה את הביתן האקולוגי ביחד עם חברת האנרגיה הגדולה בדנמרק SEAS-NVE. היא נתנה הצצה לבית העתיד שבו צריכת האנרגיה של מתקנים, תאורה וחימום מנוהלת. החברות חתמו על הסכם במסגרתו תבצע חברת האנרגיה פיילוט גדול ב-350 אלף בתים בדנמרק תוך שימוש במערכת ניהול האנרגיה הביתית Lifinity של פנאסוניק וברשת החשמל החכמה של SEAS-NVE.

בנוסף נתנה פנאסוניק אירופה חסות לפרויקט דובי הקוטב, מלכ"ר העוסק באמנות ואשר יצר פסל קרח בגודל טבעי של דוב קוטב ליד מתקני ה-WWF (ארגון שימור בעלי החיים הבינ"ל) במרכז קופנהגן. הדוב מייצג את הסביבה הרגישה של כדור הארץ.
רבים ניגשו לדוב, והעבירו את  חום גופם אל הדוב וגרמו לו להימס, וסימלו בכך את השפעת בני האדם על הסביבה. במהלך הזמן נמס הפסל בהדרגה דבר שהדגים את היופי והשבירות של האיזור הארקטי לא רק לבאי הוועידה ולתושבי דנמרק אלא לצופים רבים ברחבי העולם שצפו בשידור באינטרנט.

במהלך השנה נתנה החברה חסות לסקר האיזור הארקטי ע"ש קאלטין – פרויקט מדעי חלוצי שנועד למדוד את עוביו וצפיפותו של הקרח הצף באוקיאנוס הארקטי. הממצאים שהוצגו בסמינר במסגרת ועידת האקלים הדגיש כי האוקיאנוס יהיה ברובו חופשי מקרח בתקופת הקיץ בעוד כעשור, דבר שיגרום לעליה גדולה בגובה פני הים בכל העולם.

עוד בתחום טכנולוגיות ירוקות


עוד בתחום טכנולוגיות ירוקות
תגובות (0)Add Comment
כתוב תגובה
 
 
יותר קטן | יותר גדול
 

security image
העתק תווים מוצגים


busy

שדרת הלוגואים

  • 1-Synopsys_Logo_HQ
  • 2-Umclogo
  • 3-EMC
  • 1
  • 5-Gary
  • 6-SIA
  • 7-muadon-shovevim
  • 8-Logo_Chipex
  • 9-Chiportal_logo_HR
  • 10-TAPEOUT_Logo
 
www.Deezee.co.il בניית אתרים בעצם גלישתכם באתר הכנם מסכימים לתנאי השימוש בו - לחצו כאן לקריאת תנאי השימוש - כל הזכויות שמורות Chiportal (c) 2010


CHIPORTAL RSS FEEDS
מאמרים ומחקרים
מוצרים חדשים והודעות לעיתונות